5 właściwości skórki od banana, które warto znać!

Zdrowie Data publikacji: 09 września 2016 / Aktualizacja: 2024-01-16

Banany są znane na całym świecie jako smaczny i odżywczy owoc, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad wartościami, jakie kryją się w ich skórkach? Choć często traktowane są jako odpad, skórki bananów są prawdziwym skarbnicą korzyści, które mogą zaskoczyć nawet najbardziej świadomych miłośników zdrowego trybu życia.

W tym artykule odkryjemy 5 niesamowitych właściwości skórki od banana, które warto znać. Od zaskakujących zastosowań w kuchni, po nieoczekiwane korzyści dla zdrowia i urody-przyjrzymy się, jak ten często ignorowany produkt może stać się cennym dodatkiem do naszego codziennego życia. Czy jesteście gotowi spojrzeć na banany w zupełnie nowy sposób? Przygotujcie się na odkrycie, jak wiele mogą zaoferować ich skórki!

1. Gojenie ran

Banany mogą złagodzić skutki np. ugryzienia przez insekty oraz przyśpieszy gojenie. Wystarczy posmarować to miejsce skórką od banana, a pieczenie zniknie.

2. Wybielanie zębów

Skórka od banana dobrze działa jako domowy wybielacz do zębów. Wystarczy natrzeć nią zęby, a potem umyć je zwykłą pastą. Rób tak codziennie, a już po dwóch tygodniach zobaczysz znaczącą różnicę. Zrób sobie zdjęcie przed, aby jeszcze lepiej ją widzieć.

3. Sposób na zmarszczki

Chcesz zredukować zmarszczki np. w kącikach oczu? Banan to również źródło przeciwutleniaczy, które działają jak serum odmładzające dla naszej skóry. Zrób sobie maseczkę ze skórki banana albo z samego banana. Możesz też dodać inne składniki.

4. Obniża cholesterol

Jeśli masz podwyższony cholesterol, to możesz go obniżyć, pijąc wywar ze skórki banana. Jak go zrobić zobaczysz tutaj.

5. Usuwanie brodawek

Jeśli masz brodawki, których chcesz się pozbyć, sięgnij po skórkę od banana. Nakładamy kawałek skórki banana na brodawkę i pozostawiamy na całą noc. Możesz zabezpieczyć ją plasterkiem. Proces powtarzamy, aż do czasu jak brodawka odpadnie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły