5 witamin, które wspierają urodę każdej kobiety

Uroda Data publikacji: 06 grudnia 2016

2016-12-05_235501

Witamina A

Jest jedną z bardzo ważnych witamin niezbędnych do utrzymania naszej urody. Można ją nazwać eliksirem młodości! Chroni skórę przed utratą kolagenu dzięki czemu skóra nie staje się obwisła i nie pojawiają się na niej zmarszczki. Wspiera również drowie naszych kości, które wraz z wiekiem stają się coraz słabsze oraz pomaga chronić organizm przed niektórymi typami nowotworów.

Źródła witaminy A: żółtka jaj, marchew, morele, melony.

Witamina C

Witamina C to nie tylko odporność i ochrona przed infekcjami. Przyśpiesza procesy gojenia się naszej skóry, dzięki czemu sprawia, że szybciej się regeneruje. Jest ważna szczególnie w lecie bo chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, a te natomiast bardzo mocno ją postarzają.

Źródła witaminy C: owoce cytrusowe, papryka, pietruszka, truskawki

Witamina E

Witamina E tak samo jak witamina A bardzo mocno wpływa na proces starzenia się naszej skóry. Zawiera tokotrienole, które spowalniają procesy starzenia się skóry i włosów. Dodatkowo poprawia ona pamieć oraz stan naszych paznokci.

Źródła witaminy E: orzechy, migdały, słonecznik, kukurydza, wątroba, ryby

Witamina B6

Ma ona bardzo istotne znaczenie w procesie produkcji przez nasz organizm hormonów. Dzięki równowadze hormonalnej nasze ciało nie musi borykać się z problemami z tego wynikającymi, a jednocześnie oznacza to, że dłużej będziemy w stanie skutecznie dbać o nasz wygląd.

Źródła witaminy B6: drób, ryby, płatki owsiane, awokado, banany, fasola

Witamina B9

Czyli inaczej kwas foliowy. Jest bardzo ważny w okresie ciąży, dzięki niemu zmniejszamy ryzyko różnego rodzaju wad u płodu np. na poziomie nerwowym. Jednak kwas foliowy przydaje się również w normalnej diecie. Chroni nasze serce, zmniejsza depresję, zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór i pomaga utrzymać zdrowe ciało chroniąc przed anemią.

Źródła witaminy B9: zielone liście warzyw, brokuły, fasola

Podobne artykuły