5 trików ułatwiających życie

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2014-05-17 / Aktualizacja: 2021-02-02

Dzisiaj przedstawimy Wam pięć trików, które ułatwią Wam życie. Nigdy nie wiesz kiedy mogą Ci się przydać, dlatego warto je zapamiętać i wykorzystać, gdy przyjdzie ku temu sposobność :)

Przechowywanie butów z wysokimi cholewami

Już nie długo schowamy nasze zimowe buty ponownie do szafy. Jeśli stoją one pionowo, to aby nie zniszczyły się warto do środka włożyć zwiniętą gazetę. Dzięki temu cholewy będą cały czas stały pionowo, a nasze buty po wyjęciu za rok na zimę nadal będą wyglądały idealnie!

Sposób na muszki owocówki

Chcesz rozwiązać problem muszek owocówek? Zrób na nie pułapkę! Wystarczy, że weźmiesz plastikowy kubeczek. Do środka wlejesz trochę octu jabłkowego i parę kropli płynu do mycia naczyń. Następnie zakryj kubeczek folią spożywczą i zrób kilka małych dziurek, przez które muszki dostaną się do pułapki. Nie będą mogły z nie jednak już wylecieć. Ocet jabłkowy powstaje w wyniku fermentacji, a więc skutecznie przyciągnie muszki owocówki, które uwielbiają psujące się owoce.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak odparować lustro w łazience?

Wzięłaś prysznic i lustro całe zaparowało? Chcesz się szybko pomalować, ale nie masz jak? Po pierwsze uchyl okno lub otwórz drzwi od łazienki. Wilgoć wpłynie negatywnie na twój makijaż. Po drugie odparuj lustro za pomocą suszarki. To skuteczny sposób.

Z której strony samochodu znajduje się wlew paliwa?

Gdy jedziemy nie swoim samochodem może pojawić się problem przy próbie zatankowania go. Z której strony samochodu znajduje się wlew paliwa?

W zidentyfikowaniu tego pomoże Ci wskazówka od producenta. Wielu z nich umieszcza obok ikonki wskaźniku poziomu paliwa strzałkę, która wskazuje, po której stronie samochodu znajduje się wlew paliwa.

Oczywiście nie jest to stuprocentową regułą. Nie w każdym modelu samochodu tę strzałkę znajdziemy. Może jednak uda nam się trafić więc warto najpierw spojrzeć w tą stronę zanim wyjdziemy z auta, aby sprawdzić, gdzie znajduje się wlew.

Jak przedłużyć świeżość rzodkiewki?

Rzodkiewka szybko traci jędrność, a wtedy przestaje być apetyczna. Jak przedłużyć jej świeżość? Możesz zrobić to bardzo prosto. Wystarczy, że zamkniesz ją w szczelnym pojemniku i wstawisz do lodówki. Dzięki temu dłużej będzie apetyczna.

Podobne artykuły