5 trików, które ułatwią Ci gotowanie

Kuchnia Porady Data publikacji: 28 lutego 2016

Miniaturka-Facebook

Zobacz triki, które ułatwią Ci gotowanie :) Musisz zacząć stosować je w swojej kuchni, podziel się nimi ze znajomymi, a z pewnością ich zaskoczysz.

Kwaśny sos

Jeśli sos wyjdzie Ci zbyt kwaśny dodaj do niego łyżeczkę cukru, która przełamie kwas. Doda również do potrawy ciekawej nuty smakowej. Możesz wypróbować ten trik robiąc np. spaghetti i zobaczyć jak smakuje taki sos :)

Ręce śmierdzące cebulą lub czosnkiem

Jeśli kroiłaś jedno albo drugie, wystarczy umyć ręce pod zimną wodą trzymając w nich łyżkę ze stali nierdzewnej. Ten trik naprawdę działa, musisz go wypróbować sama :)

Potrawa jest zbyt słona

Jeśli potrawa jest zbyt słona to dodaj do niej trochę octu lub cukru. Do zup i sosów możesz dodać obranego ziemniaka i po 15 minutach gotowania wyjmij go.

Twardniejący cukier

Jeśli cukier twardnieje i bryluje się od trzymania w słoiku to wynik wilgoci. Aby temu zapobiec trzymaj razem z nim słoiku kromkę pełnoziarnistego pieczywa. Pamiętaj tylko by ją wymieniać raz  w tygodniu.

Worek kuchenny

Na dnie worka na śmieci umieść gazetę i rozsyp trochę sody aby pochłaniała wilgoć i zapachy. Na pewno będzie się przyjemniej spędzać czas w kuchni :)

Źródło artykułu: http://www.annsentitledlife.com/recipes/16-cooking-tips-you-need-to-know/

Podobne artykuły