5 trików, dzięki którym szybciej wysuszysz lakier na paznokciach

Uroda Data publikacji: 17 września 2016

Jeśli musisz sobie zrobić szybki manicure nie musisz czekać, aż lakier wyschnie. Możesz zastosować triki, dzięki którym przyśpieszysz ten proces. To bardzo łatwy i naprawdę skuteczne, wystarczy spróbować :)

2016-09-17_114719

1. Unikaj ciepłego powietrza

Może wydać Ci się to dziwne, ale jest to prawdziwe. Ciepłe powietrze wydłuża proces schnięcia lakieru, a zimne go utwardza. Dlatego możesz skorzystać z suszarki ustawionej na zimne powietrze, aby przyśpieszyć suszenie lakieru.

2. Zimna woda

Możesz wykorzystać wodę do wysuszenia lakieru. Brzmi to niedorzecznie, ale zimna woda z kostkami lodu bardzo szybko utwardzi lakier :) Wypróbuj ten trik.

3. Kup utwardzacz

W sklepie możesz kupić utwardzacz do lakieru, który nakłada się jako ostatnią warstwę. Dzięki temu paznokcie błyskawicznie będą suche, a lakier ładnie błyszczy i utrzymuje się na dłużej.

4. Cooking spray

Można dostać spray do smażenia. Często stosują go osoby na diecie. Wtedy wystarczy spryskać nim patelnię i można smażyć bez zbędnych kalorii. Jeśli spryskasz nim paznokcie po pomalowaniu to lakier wyschnie szybciej i będzie błyszczący. Odżywi również skórki, wszystko dzięki swojej tłustej konsystencji.

5. Lampa UV

To zdecydowanie najdroższy pomysł, ale bardzo skuteczny. Jeśli często malujesz paznokcie na pewno przyda Ci się takie urządzenie. Lampa wysuszy lakier w 30 sekund.

Podobne artykuły