5 tanich pomysłów na dekoracje na Boże Narodzenie

Dekoracje DIY Data publikacji: 14 listopada 2016

Tym razem mamy dla Was 5 pomysłów na tanie dekoracje do mieszkania na Boże Narodzenie. Można je wykorzystać z rzeczy, które praktycznie pozyskamy za darmo. Być może macie już je w domu, albo część z nich znajdziecie w otaczającej nas naturze :)

1. Choineczki na korku od wina

Bardzo prosta dekoracja, do której potrzebujemy korków od wina i końcówek gałązek z choinki. Możemy też urozmaicić to szyszkami i podstawką z kawałka drewna np. brzozy. Dekoracja bardzo prosta, ale zarazem ładna. Oczywiście tania w wykonaniu, wszystko można tak naprawdę pozyskać za darmo.

untitled-1

2. Bombki z papieru

Instrukcję wykonania znajdziecie na zdjęciu poniżej. Jest naprawdę prosta. Wystarczy dekoracyjny papier pocięty w paski – może to być torebka po prezencie.

fot. craftriver.com

fot. craftriver.com

3. Choinka z syszek

Małe doniczki, trochę farby, brokatu i gwiazdka to świetny pomysł na prostą dekorację na święta :)

91c5e82c6f9a2d2241fed7b41d72e685

4. Bombki

Do zrobienia tych bombek będziemy potrzebować balonika, kleju wikol i włóczki :) Balonik nadmuchujemy i obwijamy włóczką nasączoną w kleju. Gdy wyschnie wypuszczamy powietrze z balonika aby użyć go ponownie. Bombka gotowa :)

7a6d66736c0d6d362cd3db75852945a9

5. Gwiazdka ze sznurka

Musimy znaleźć materiał na stelaż. Mogą to być jakieś stare patyki lub nawet wykałaczki do szaszłyków. Klejem do drewna kleimy końce i łączenia na kształt gwiazdy. następnie obwijamy całość sznurkiem (warto również w niektórych miejscach sznurek podkleić) i nasza dekoracja gotowa. Za grosze :)

fot. papelisimo.es

fot. papelisimo.es

Podobne artykuły