5 sposobów na wykorzystanie skórki od banana, na które byś nie wpadła

Porady Data publikacji: 19 sierpnia 2016 / Aktualizacja: 2018-04-22

Banany mają wiele praktycznych zastosowań – oczywiście oprócz przygotowywania posiłków :) Zobaczcie pięć pomysłów na wykorzystanie banana, które najbardziej nam się spodobały. Myślę, że Was zaskoczą.

1. Nawóz dla roślin doniczkowych

Możesz przygotować ze skórek banana napar, którym będziesz podlewać kwiaty lub zakopać je na dnie doniczki. Mają wiele wartościowych dla kwiatów minerałów, dzięki którym będą rosły zdrowe i piękne.

2. Sposób na zaparcia

Banany to idealny sposób na zaparcia. Jeśli masz z nimi problem, spróbuj wprowadzić więcej bananów do swojej diety i obserwuj wyniki. W większości przypadków powinno to pomóc.

3. Polerowanie srebra

Jeśli wytrzesz srebro skórką banana, a następnie je wypolerujesz do nabierze pięknego połysku :) Można też nią wytrzeć skórzane buty aby ładnie się błyszczały.

4. Wybielanie zębów

Masuj zęby skórką od banana. Rób to jak najczęściej, a z pewnością zobaczysz rezultaty. Skórka od banana świetnie sprawdza się w roli naturalnego środka wybielającego zęby.

5. Sposób na wypryski

Jeśli Twoja cera nie jest idealna spróbuj maseczki z bananów. Możesz też przecierać ją samą skórką od banana. Idealnie sprawdza się jako środek przeciwko np. trądzikowi. Potrafi też łagodzić ból po ukąszeniu owadów.

Podobne artykuły