5 sposobów na przyśpieszenie metabolizmu

Zdrowie Data publikacji: 21 lutego 2016

Miniaturka-Facebook

Pikantne przyprawy

Pikantne przyprawy takie jak np. pieprz cayenne sprawiają, że temperatura ciała rośnie, a przez to również przemiana materii. Wszystko dzięki kapsaicynie, które zawarta jest w ostrych papryczkach. Dlatego jeśli chcesz schudnąć, warto polubić ostre przyprawy.

Odpowiednia ilość snu

Odpowiednia ilość snu jest bardzo ważna dla odpowiedniej przemiany materii. Musisz się wysypiać. Wieczorem nie jedz węglowodanów, napij się wody z cytryną i połóż się spać na 7-8 godzin. Badania potwierdzają, że ryzyko otyłości u osób, które sypiają mało jest wyższe aż o 30%.

Olejek kokosowy

Możesz na nim smażyć czy dodawać go do swoich potraw jako dodatek. Warto to robić bo idealnie wpływa na przemianę materii w organizmie i może pomóc Ci osiągnąć szybsze efekty w odchudzaniu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły