5 sposobów aby utrzymać białe rzeczy białymi!

Porady Data publikacji: 06 grudnia 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Białe kolory wracają do mody. Są bardzo fajne, ale jednocześnie trudne w utrzymaniu. Gdy białe ubranie zacznie szarzeć lub pobrudzi się trudno jest je doprowadzić do stanu nowości. Tym razem przedstawimy Wam 5 sposobów, które Wam to ułatwią.

1. Białe buty

Podeszwy butów w bardzo łatwy sposób doprowadzisz do bieli wykorzystując pastę wybielającą do zębów. Po prostu umyj buty szczoteczką, możesz zrobić to samo z trudnymi plamami na materiale.

2. Pożółkłe plamy

Pożółkłe plamy na ubraniach bardzo łatwo usuniesz używając wody utlenionej i soku z cytryny. Nalej do miski ciepłej wody, dodaj sok z jednej cytryny i pół szklanki wody utlenionej. Niech ubrania moczą się tak przez noc, a rano je normalnie wypierz. Będą jak nowe!

2016-12-06_212838

3. Zawsze używaj chusteczek wyłapujących kolor

Podczas prania białych ubrań zawsze używaj chusteczek wyłapujących kolor. Nie tylko pomogą z plamami, które mogłyby wybrudzić inne ubrania, ale uratują białe pranie jeśli wśród niego przemyci się jeden kolorowy ciuch.

4. Wykorzystaj sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona to doskonały środek do walki z szarymi ubraniami. Do tego sok z cytryny i woda utleniona to wybielacze, z których możesz skorzystać. Możesz też je połączyć i wymoczyć ubranie w roztworze szklanki sody oczyszczonej, pół szklanki wody utlenionej i soku z jednej cytryny aby wybielić poszarzałe ubrania i nadać im ponownie białego blasku. Możesz oczywiście skorzystać z chemicznych wybielaczy, ale są dużo droższe i mogą podrażniać. Nie zalecam zwłaszcza w przypadku dziecięcych ubranek.

2016-12-06_213406

5. Dbaj o czystość pralki

Nawet nie wiesz jak brudna może być sama pralka. Wszystkie te zanieczyszczenia, które pozostają pod uszczelkami i w bębnie pralki wnikają w Twoje białe ubrania powodując, że z każdym praniem robią się coraz bardziej szare.

Zobacz również jak odkamienić pralkę i domowy sposób na dbanie o pralkę.

Podobne artykuły