5 rzeczy, których nienawidzi Twój pies, a Ty o tym nie wiedziałaś

Porady Data publikacji: 23 września 2015 / Aktualizacja: 2020-01-31
Untitled-1

Nasz pies nie może nam powiedzieć, że to co robimy nie podoba mu się. Może próbować dać nam jednak znać, ale po naszej stronie zauważenie tych znaków. Podpowiemy Wam dzisiaj jakich rzeczy psy nie lubią :)

Klepanie po głowie

Psy naprawdę nie lubią klepania po głowie. Często to robimy bo myślimy, że dajemy im znać, że robią coś dobrze.

Zbyt wiele przytulania

Nadmierne przytulanie to też rzecz, której psy nie lubią. Jeśli mają ochotę na czułości to same dadzą Ci o tym znać. Pies gdy chce okazać czułość kładzie na kimś łapę, to w nawyku ludzi jest przytulanie. Więc gdy przytulasz psa może pomyśleć, że chcesz okazać mu dominację. Niektóre mogą stać się agresywne.

Brak zasad

Psy nie lubią braku zasad. To zwierzęta z silną potrzebą dominacji, muszą czuć, że jesteś ich właścicielem i są rzeczy, których im nie wolno. Są jak dzieci, które bez zasad stają się rozpieszczone i frywolne. Dlatego ucz psa zasad, np. nie może podejść do miski póki nie skończysz nasypywać mu jeść, albo są miejsca, w których nie wolno mu siadać.

Budzenia

Psy nie lubią być budzone. Mają swój własny zegar biologiczny, nie goni ich czas tak jak ciebie. Mogą być aktywne podczas gdy ty śpisz i nawet o tym nie wiesz, a w ciągu dnia gdy masz czas lub ochotę na spacer one mogą być już zmęczone i śpiące. Szanuj jego zdrowie i potrzeby.

Zbyt ciasna smycz

Zbyt ciasna smycz powoduje u psa stres. Pamiętaj by zawsze miał trochę luzu, wtedy będzie czuł się bezpieczniej, będzie przyjemniejszy i wbrew pozorom bardziej grzeczny.

Podobne artykuły