19 stycznia 2017

5 rzeczy, które zawsze warto mieć w samochodzie. Nie raz mogą Ci uratować życie!

Oto lista pięciu rzeczy, które powinny być zawsze gotowe w Twoim samochodzie. W wielu przypadkach mogą Ci bardzo pomóc lub nawet uratować życie. Dzięki nim będziecie gotowi na każdą ewentualność.

1. Ciepłe ubranie

Nie ważne jaka jest pora roku, latem w nocy też może być chłodno. Dlatego w samochodzie warto wozić zawsze ze sobą cieplejszy komplet ubrania. Gdy auto zepsuje się na poboczu, silnik nie odpali nie będziesz mieć również ogrzewania. Musisz wtedy czekać na pomoc, a ciepły komplet ubrań bardzo pomoże Ci przetrwać. Nie muszą to być modne rzeczy, wrzuć do bagażnika ciepłe ciuchy, których już nie nosisz.

2. Dodatkowe światło

Bardzo przydatne również będą dodatkowe źródła światła. Zawsze woź ze sobą latarkę, którą możesz poświecić np. idąc w nocy po paliwo jeśli Ci go zabraknie w trasie gdzie przy drodze nie ma oświetlenia. Może się również przydać do sprawdzenia co się stało z samochodem gdy będzie zbyt ciemno. Za pomocą światła możesz również wezwać pomoc, ktoś kto będzie przejeżdżał na pewno zwróci na nie uwagę.

3. Podstawowe leki i środki opatrunkowe

Nigdy nie wiesz co się stanie. Dlatego zawsze warto mieć w aucie dobrze wyposażoną apteczkę. Jeśli cierpisz przewlekle na jakaś chorobę i bierzesz leki zawsze w aucie powinien być ich zapas. Powinny znaleźć się też tam leki przeciwbólowe i środki opatrunkowe.

4. Suchy prowiant i woda

Nie wiesz nigdy na jak długo utkniesz gdy auto się zepsuje. Możesz również wcześniej nie być najedzona. Dlatego warto zawsze mieć w aucie parę produktów spożywczych, które mają długą datę przydatności. Idealnie do tego sprawdzą się suche przekąski. Warto mieć też słodycze, dają szybki strzał cukru, który dodaje nam energii w sytuacji kryzysowej i uspokaja. Nie zapomnij również o wodzie do picia, najlepiej w szklanej butelce bo taka najdłużej zachowuje swoją świeżość.

5. Podstawowe narzędzia

W twoim aucie zawsze powinny znaleźć się podstawowe narzędzia, które pomogą Ci w różnych sytuacjach. Kable rozruchowe, łopatka, linka holownicza czy nawet nożyk i śrubokręt. Jeśli nie wozisz koła zapasowego zakup zestaw naprawczy, który pozwoli Ci tymczasowo zregenerować oponę i dojechać do najbliższej miejscowości gdzie znajdziesz pomoc. Nie zapomnij też o mapie, gdy padnie telefon, a wraz z nim GPS może pomóc Ci odnaleźć drogę do najbliższej miejscowości. Czasami lepiej jest wrócić niż iść przed siebie.

Ile z tych rzeczy macie w swoim aucie? Piszcie w komentarzach.