5 prostych sposobów, aby usunąć blizny potrądzikowe naturalnie

jaki-zabieg-kosmetyczny-na-blizny-potradzikowe_1529

1. Białka jaj – białka mają bardzo silne właściwości lecznicze, które mogą uzdrowić blizny i ostatecznie stały się mniej widoczne. Białko jaj jest pełne białek i aminokwasów, które mogą dokręcić pory, aby zapobiec nowych wyprysków podczas rozjaśnia blizn. Weź mały miskę i jakąś łyżkę, ubij 3 białka jaj, aż staną się miękkie i białe. Palcami delikatnie rozkładaj białka na skórze – skoncentrować się na obszarach problemowych. Niech białka wyschną na skórze i poczekać kilka minut przed spłukaniem delikatnie wodą umiarkowanie ciepłą . Zrób to 2-3 razy w tygodniu.

2. Soda oczyszczona – Soda oczyszczona jest gruba ale nie groźna, jej małe cząstki są gładkie i nie uszkodzą skóry. A jeśli stosować będziemy delikatnie to złuszczymy wierzchnią warstwę martwych komórek skóry, skóra może stać się lekko zaczerwieniona. Po prostu zmieszać małą ilość sody z wodą, aby powstała pasta. Bardzo delikatnie masować sodą skórę np twarz i pozostawić na jedną minutę, spłukujemy to letnią wodą. Pamiętaj, aby zawsze nawilżać skórę po zabiegu, ja osobiście wykonuje mały masaż twarzy na która nakładam kilka kropli oliwy z oliwek i działa bardzo dobrze. Powtórz to 2-3 razy w tygodniu.

3. Cytrynowy – sok cytrynowy, który zawiera kwas cytrynowy, kwas mlekowy, a także kwasy glikolowy, jest jednym z najczęściej spotykanych hydroksykwasów alfa lub AHAS. AHA są bardzo dobrze znane ze swojego użytkowania w kosmetyce. Wiele produktów do pielęgnacji skóry, w tym anty-aging kremów i peelingów chemicznych, mają AHA jako główny składnik. Miejscowe stosowanie AHAS zwiększaja produkcję kolagenu oraz zwiększa grubość skóry. Wszystko to równa się więc z uzdrowieniem skóry z bliznami potrądzikowymi. Dodatkowo, sok z cytryny, ze względu na jego naturalnie kwaśną treść, to potężny środek dezynfekujący, który pomaga w niszczeniu bakterii powodujących powstawanie trądziku i to jest produkt naturalnie złuszczający który usuwa martwe komórki skórki i ułatwia tworzenie nowej zdrowej skóry. Ponadto, pomaga w rozjaśnianiu odcień skóry, który pomaga w przeciwdziałaniu skutkom hiper-pigmentacji. Co do soku z cytryny: Upewnij się, że Twoja skóra jest czysta, umyj ja łagodnym środkiem oczyszczącym dla skóry trądzikowej. Następnie weź miseczkę i wyciśnij 03/01 cytryny albo jeszcze lepiej kupić cały naturalny sok z cytryny z sklepu spożywczego. Weź wacik i nawilż go z sokiem. Stosuj sok na obszarach dotkniętych bliznami, ale nie przesadzaj. Powtórz to 2-3 razy w tygodniu. Pamiętaj, jeśli masz wrażliwą skórę, sok może wywoływać pieczenie, ale prawdopodobnie zdarzy się to tylko za pierwszym razem. Jeśli pieczeniu towarzyszy znaczne zaczerwienienie wtedy przestań wykonywać zabieg! ponieważ Twoja skóra jest zbyt wrażliwa dla tej metody.

4. Aloe Vera sok – sok z aloesu, jest to fantastyczny sposób, aby usunąć blizny potrądzikowe. Nie tylko łagodzi stan zapalny skóry, ale również wzmacnia system odpornościowy i regeneruje uszkodzone tkanki. Jego łagodny skład zapewnia wyregulowanie pojawiania się nowych bruzd trądzikowych. Użycie soku z aloesu powoduje, że mamy bardziej miękką skórą, zmniejsza się obrzęk, a tym samym zmniejszają się blizny potrądzikowe, które z czasem znikną. Wiele osób w branży kosmetycznej uznają aloes jako cud. Wyciąg z aloesu można napotkać w wielu produktach do pielęgnacji skóry. Chore miejsce przesmarować sokiem z aloesu.

5. Olive Oil – Oliwa z oliwek jest w niej mnóstwo żelaza i witaminy A, D, E, C, B1 i B2. Witamina E jest coraz częściej postrzegana jest jako ważny gracz w pomocy walki z procesem starzenia. Oliwa z oliwek jest bogata w przeciwutleniacze i jest to także dobry środek przeciwzapalny pomaga zapobiec trądzikowi i skutecznie usuwa blizny potrądzikowe. Ponieważ oliwa z oliwek nie zatyka porów, skutecznie rozpuszcza brud i olej uwięziony w naszych już zatkanych porów, jest bardzo dobry w leczeniu blizny potrądzikowych jak i w samym trądziku. Przed pójściem spać za pomocą oliwy wykonać delikatnie masaż skóry twarzy, koncentrując się na punktach zapalnych. Kontynuuj masaż przez kilka minut, aż poczujesz, że Twoje pory są całkowicie nasycone. Rozłóż ciepły ręcznik na twarzy, albo wykonaj parówkę (wrzątek wlewamy do miski, schylamy głowę nad miskę zakładamy recznik na głowę i tak spędzamy od 15minut do 30min.) a tym samym otworzą się pory. Delikatnie zetrzyj nadmiar oleju. Powtórz tą czynność 1-2 razy przed płukaniem twarz zimną wodą.

Skomentuj

5 prostych sposobów, aby usunąć blizny potrądzikowe naturalnie