5 produktów, które jemy żeby schudnąć, a one wcale nie odchudzają!

Zdrowie Data publikacji: 21 września 2016

5 produktów, które jemy żeby schudnąć, a one wcale nie odchudzają pomimo, że uważamy inaczej :) Warto je zamienić w swojej diecie na coś innego lub wyeliminować. Często potem następuje zdziwienie, że przecież jesteśmy na diecie, a wcale waga się nie rusza.

2016-09-21_193644

1. Parówki

Parówki posiadają duży indeks glikemiczny i są ogólnie produktem niezalecanym podczas diety. Parówki po prostu tuczą. Nawet cielęce czy z szynki, na których widzimy zachęcające napisy nie są zbyt dobre. Jedna parówka może zawierać nawet 34g tłuszczu, a oprócz tego wiele innych substancji, utrwalaczy itd.

2. Produkty light z mleka

Produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu lub zupełnie odtłuszczone  wcale nie są tak dobre jakby mogło się wydawać. Co prawda, mają mniej kalorii niż ich odpowiedniki, ale za to za to dostarczają mniej wartości odżywczych. Hamują apetyt na mniejszy okres czasu i nie dają takiego uczucia sytości. Dodatkowo w tych produktach co prawda znajdziesz mniej tłuszczu, ale przeczytaj etykietę bo często jest tam więcej cukru.

3. Płatki FIT

Na sklepowych półkach znajdziesz wiele produktów z napisem „fit”. Znajdziesz je również na płatkach śniadaniowych, które kupujemy sobie na dobre dietetyczne śniadanie. Wystarczy jednak spojrzeć na ich skład – cukier, sacharoza, melasa trzcinowa, syrop glukozowy. Unikajcie tych składników szerokim łukiem. Najgorsze są chyba FIT owsianki instant, to już bluźnierstwo  i hipokryzja nazywać je FIT :)

4. Wafle ryżowe

Jemy duże ilości wafli bo są fit i nie możemy najeść się chlebem to najemy się wafelkami. Jednak każdy wafelek to aż 36kcal – to nie mało! 100g to już 391kcal podczas gdy chleb żytni razowy w 100g mieści 225kcal. Lepiej więc jeść chleb :)

5. Jogurty owocowe

To co czas na drugie śniadanie w pracy, szybki jogurt owocowy pitny będzie ok? No nie bardzo. Znowu wychodzi nieczytanie etykiet, które nagminnie popełniamy. Popularny jogurt tego typu, który pewnie kupujecie ma 24g cukru w 200g produktu. 5 łyżeczek w jogurcie owocowym – na diecie? :) Chyba nie muszę Wam dalej tłumaczyć.

 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły