25 października 2016

5 praktycznych porad, które przydadzą się Wam w codziennym życiu

Tym razem przedstawimy Wam 5 porad, które mogą przydać się Wam w codziennym życiu. Dotyczą one prozaicznych rzeczy, ale na pewno w nie jednej sytuacji uratują Wam dzień :)

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

  1. Usuwanie plam z buraków
  2. Sposób na przypalone blachy
  3. Jak doprowadzić fugi do nowości
  4. Sprytny sposób na umycie blendera
  5. Sposób na plamy na białych ubraniach

Jak usunąć plamy z buraków?

red-beets-1725799_960_720

Świeże plamy z buraków są dosyć proste do usunięcia jeśli wie się jak to zrobić. Poplamione ubranie wrzucamy na 3 godziny do zimnej wody. Po takiej zaprawce można wyprać ubranie. To powinno sprawić, że sok z buraków zejdzie i nie zostawi plamy na ulubionej koszuli.

Doczyszczenie starych i przypalonych patelni

pan-554072_960_720

Chcesz aby stara lub przypalona patelnia wyglądała znów jak nowa? Posyp ją równomiernie sodą oczyszczoną i zwilż mieszanką wody i wody utlenionej (1:1). Po godzinie wystarczy ją przetrzeć.

Stare plamy na białych ubraniach?

model-881418_1920

W misce przygotuj roztwór 5 litrów wody i 6 łyżeczek boraksu. Zamocz koszulkę przez 30 minut i po tym czasie wrzuć do prania. Do proszku dodaj łyżkę sody oczyszczonej, a po plamach nie zostanie nawet ślad.

Fugi jak nowe

c-jak-domowym-sposobem-wyczyscic-fugi-88-1

Wybielenie fug nie jest trudne. Wystarczy użyć najtańszego wybielacza i nanieść go na fugi oraz pozostawić na pół godziny. Po tym czasie szorujemy je jeszcze szczoteczką i przecieramy wilgotną ścierką.

Czyszczenie blendera

2016-10-25_124606

Nie musisz myć go w zlewie czy narażać na działanie zmywarki. Wystarczy wlać do niego wody, trochę płynu do mycia naczyń i po prostu go włączyć :) To genialne w swej prostocie.