5 powodów, dla których warto wypić rano po przebudzenie szklankę wody

Zdrowie Data publikacji: 29 września 2016

Badania przeprowadzone przez lekarzy w USA wskazują, że 75% populacji jest chronicznie odwodniona. Nie trzeba nie pić wody aby się odwodnić, wystarczy pić jej zbyt mało. To powoduje w następstwie chroniczne bóle głowy, problemy ze zdrowiem i skórą. A rozwiązanie może być proste, zacznij dzień od wypicia szklanki wody. Zobacz 5 powodów, dla których warto to zrobić.

2016-09-29_122112

Gdy budzimy się rano po kilku godzinach snu jesteśmy prawie zawsze odwodnieni w jakimś stopniu. Podczas gdy my odpoczywamy nasz mózg ciężko pracuje, serce bije, a żołądek trawi. Nerki filtrują krew i dbają o detoksykację naszego organizmu. Dlatego zacznij dzień od szklanki wody i zrób to choćby z jednego z poniższych powodów.

1. Podkręcenie metabolizmu

Po wypiciu szklanki wody rano po przebudzeniu nasz organizm może zwiększyć swój metabolizm nawet o 24% na 1-3 godziny. Dzięki temu szybciej zrzucimy zbędne kilogramy.

2. Wypłucz toksyny

Nerki w nocy pracują ciężko filtrując wszystkie toksyny zgromadzone we krwi. Jeśli jednak damy im odpowiednio dużo paliwa do pracy (wody) zrobią to szybciej i skuteczniej. Dzięki temu nasz stan zdrowia się poprawi i będziemy czuć się lepiej.

3. Zwiększ odporność

Pijąc szklankę wody rano po przebudzeniu dbasz o swój system limfatyczny. Układ limfatyczny bezpośrednio wpływa na to jak nasz organizm zwalcza wszelkiego rodzaju infekcje.

4. Zadbaj o swoją skórę

Nasza skóra zaczyna wyglądać gorzej gdy jesteśmy odwodnieni. Szybciej się starzenie, na co też mają wpływ toksyny. Dzięki wypiciu szklanki wody szybciej pozbędziemy się toksyn oraz zadbamy o to by nasz organizm nie był odwodniony.

5. Utrzymanie funkcji jelita

Jeśli pijesz zbyt mało wody prowadzi to do zaparć. Jeśli chcesz tego uniknąć i zachować prawidłową pracę jelit to pij wystarczającą ilość wody.

Ile wody powinna pić?

Zastanawiasz się ile wody dziennie powinnaś spożywać? Skorzystaj z tabeli poniżej.

miniaturka-facebook-11

Nie pij zastanej wody

Nie powinnaś nalewać i odkładać sobie wody na noc w kubku. Taka woda jest nie zdrowa. Więcej o tym przeczytasz w artykule poniżej. Dlatego rano nalej sobie szklankę świeżej wody z filtra lub butelki.

Czy odkładasz sobie na noc szklankę wody? Zobacz dlaczego rano nie powinnaś jej pić!

 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły