5 porad ułatwiających utrzymanie domu

Porady Data publikacji: 27 sierpnia 2016

Tym razem przedstawimy Wam pięć praktycznych porad, które pomogą Wam w utrzymaniu domu. Dzięki temu będziecie mogli szybciej i wydajniej wykonywać swoje domowe obowiązki, dzięki czemu będziecie mieć więcej czasu na rozrywkę bądź dla rodziny :)

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

1. Jak odświeżyć wannę?

2016-08-27_133818

Wanna jest pożółkła? Nie wygląda to ładnie, możesz jednak ją odświeżyć i nadać jej bieli jakby była nowa. Wystarczy wymieszać ze sobą terpentynę i sól aby powstała z tego dosyć gęsta pasta. Następnie pastę nanosimy na wannę i szorujemy za pomocą zmywaka kuchennego. Pamiętaj aby wyszorować dobrze, wtedy możesz spłukać wodę i wanna będzie wyglądać jak nowa :)

2. Co zrobić z plamami po farbie?

2016-08-27_133732

Gdy chcesz coś na szybko przemalować lub podmalować rzadko zdarza się, że zabezpieczasz całą podłogę. Przecież to tylko chwila, szkoda czasu, na pewno nic się nie stanie. Wtedy jednak staje się najgorsze, co zrobić z taką plamą? Plama z farby na dywanie to nie problem jeśli znasz ten sposób. Jeśli używałaś farby akrylowej wystarczy wyczyścić ją bawełnianą szmatką nasączoną w spirytusie. Jednak nie pociera bo plama rozetrze się i wejdzie głębiej. Staraj się dociskać i powoli usuwać farbę. Jeśli korzystałaś z farby olejnej to trzeba ją wyczyścić od razu. Farbę zbierz jakimś narzędziem np. tępym nożem, aby nie wetrzeć reszty we włókna. W koło plamy polej dywan zimną wodą,  a następnie plamę czyść oklepując ją bawełnianą szmatką nasączoną w terpentynie. Resztki umyj wodą z mydłem.

3. Drewniane meble

teabag-550397_960_720

Jeśli masz w domu meble z prawdziwego drewna to nadasz im pięknego połysku jeśli wytrzesz je torebką wcześniej naparzonej herbaty. To działa :)

4. Armatura łazienkowa

2016-08-27_134040

Papier do pieczenia idealnie nada się do woskowania armatury w łazience. Dzięki temu efekt lśniącej baterii w łazience utrzyma się znacznie dłużej, a potem dzięki warstwie wosku łatwiej będzie je wyczyścić – tak samo jak karoserię samochodu.

5. Sposób na kurz

2016-08-27_134242

Jeśli masz w domu meble, na których ciągle zbiera się kurz spróbuj spryskać go lakierem do włosów. Po paru dni zaobserwujesz efekt, kurzu będzie znacznie mniej i nie będzie się tak osadzał. A jeśli będziesz chciała się go pozbyć wystarczy go po prostu zdmuchnąć :)

Podobne artykuły