5 porad, które ułatwią utrzymanie łazienki w czystości

Porady Data publikacji: 29 grudnia 2015

Łazienka to miejsce, od którego wymagamy szczególnej czystości. Jest również najtrudniejsza w utrzymaniu, dlatego mam nadzieję, że te porady Wam to ułatwia.

Miniaturka-Facebook

Genialny sposób na fugi

Fugi to zmora większości jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Dla nich skuteczną metodą jest czyszczenie za pomocą sody oczyszczonej wymieszanej z wybielaczem do prania.  W proporcjach takich aby powstała gęsta pasta. Ja do tego zakładam szczoteczkę na wkrętarkę i dzika jazda :) Sprzątanie fug zabiera chwile, a są jakby były nowe.

1256

Sposób na pleśń

Często powstaje w wilgotnych zakamarkach np. koło baterii, albo na łączeniu wanny ze ścianą. Pleśń nie tylko jest brzydka, ale jest również niezdrowa. Nie możemy zapominać, że to grzyb. Dlatego ważne jest to abyśmy zadbali o jej wyczyszczenie.

Wybielacz ma właściwości grzybobójcze, dlatego możemy przelać go do atomizera i spryskać wszystkie miejsca z pleśnią. Po kilku godzinach wróć – to czas niezbędny do wypalenia zarodników grzybów. Wyczyść dokładnie szorstką gąbeczką i jakimś płynem do czyszczenia miejsca z pleśnią. Gąbeczkę wyrzuć i więcej jej nie używaj.

Sposób na zatkany odpływ

Kiedy woda zacznie zbyt wolno spływać to zapewne odpływ został zatkany. Nic w tym dziwnego, razem z wodą spływa do nich dużo naszych włosów, a te tworzą z czasem bardzo solidny korek, który nie przepuszcza wody.

5102

Soda oczyszczona zmieszana z octem rozpuści włosy w odpływanie. Wystarczy wsypać sodę do odpływu i zalać octem. Odczekaj godzinę i dobrze spłucz wannę wodą.

Czyścicie zasłony prysznicowe?

Zasłony prysznicowe to źródło brudu. Nie trzeba ich co miesiąc kupować aby były czyste. Wystarczy je wyprać, nawet te z folii :) Wrzuć je do pralki na niską temperaturę prania i dodaj środka do płukania. Po wypraniu będzie ona jak nowa. Możesz do środka pralki wrzucić piłkę do tenisa – będzie obracać się w bębnie i dzięki temu dokładnie rozbije dużą zasłonę dzięki czemu woda dotrze wszędzie.

Domowy sposób na kamień

Kamień osadza się na wielu elementach armatury łazienkowej. Aby go wyczyścić naturalnym środkiem do czyszczenia wystarczy zmieszać szklankę octu z sokiem z jednej cytryny. Środek przelej do spryskiwacza np. po płynie od mycia okien i spryskaj elementy, na których osadził się kamień. Po trzydziestu minutach dobrze umyj miejsca wilgotną ściereczką, a po kamieniu nie będzie śladu.

Podobne artykuły