5 porad, które ułatwią Ci życie w domu

Porady Data publikacji: 02 lutego 2016

Zebraliśmy dla Was 5 porad, które ułatwią Ci życie w domu. Nie wielu rozumie, że utrzymanie domu to równie ciężka praca jak ta etatowa. Dlatego też warto sobie to ułatwiać jeśli można :)

Miniaturka-Facebook

Sposób na oparzenia

W domu często zdarzają się oparzenia. Jak sobie szybko z nimi radzić i złagodzić ból? Przyłóż szybko oparzone miejsce do ucha – jest to najzimniejsza część naszego ciała. Następnie oparzone miejsce schłodź pod zimną bieżącą wodą. Chłodzenie tego miejsca jest bardzo ważne – obniżenie temperatury zapobiegnie dalszemu uszkodzeniu tkanek. Oparzone miejsce musisz schładzać aż ustąpi parzenie, dlatego dobrze nadaje się do tego śmietana z lodówki, która dodatkowo złagodzi ból. Wystarczy trzymać w niej np. palca gdy się oparzymy.

Sposób na prasowanie

Musisz pamiętać o prostej zasadzi – jasne bawełniane rzeczy prasujemy po prawej stronie, a ciemne po lewej. Dlaczego? Nie pytaj, po prostu sprawdź :)

Sposób na odświeżenie zmywarki

ABHIJIT TEMBHEKAR

Wystarczy pokroić cytrynę w plasterki i wrzucić do zmywarki podczas mycia naczyń. Potem wyrzuć ją do śmieci, ale zmywarka i naczynia za to będą bardzo ładnie pachnieć. Dodatkowo oczyści to i zdezynfekuje zmywarkę.

Sposób na olej

Jeśli chcesz zaoszczędzić i używać mniejsze ilości oleju warto wlać go do spryskiwacza i tak spryskiwać patelnię. Naprawdę w większości przypadków na teflonowych patelniach więcej oleju nie jest potrzebne, wystarczy ją tylko spryskać.

Sposób na splątaną nić

Jeśli chcesz łatwo rozplątać splątane nitki wystarczy użyć do tego mydła. Przetrzyj  nim splątaną nitkę, a ich rozplątanie będzie dużo łatwiejsze i mniej wkurzające :)

Podobne artykuły