5 porad, które ułatwią Ci utrzymanie czystości w kuchni

Kuchnia Porady Data publikacji: 18 października 2016

1. Płyta indukcyjna

2016-10-18_170918

Jeśli po każdym gotowaniu Twoja płyta jest brudna i denerwuje Cię ciągłe usuwanie z niej zasuszonego tłuszczu i innych zanieczyszczeń to musisz wykorzystać ten patent. W sklepie kupisz preparat z nanocząsteczkami silanów, które tworzą na płycie niewidoczną powłokę ochronną. Jeśli regularnie będziesz go stosować to po zabrudzenie płyty wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką i nawet największy brud znika jak za dotknięciem magicznej różdżki.

2. Rozpylanie preparatu

cleaning-268075_960_720

Ten błąd popełnia wiele ludzi. Jeśli używamy preparatu w sprayu to powinniśmy rozpylać go na ściereczkę, którą sprzątamy, a nie na powierzchnię mebli kuchennych. Jeśli robisz odwrotnie to tworzysz powłokę, która będziecie przyciągać kurz.

3. Jak czyścić za pomocą cytryny?

lemons-1432439_960_720

Cytryna to nie tylko świetny dodatek do napojów czy potraw, ale również skuteczny środek, który pomoże Ci posprzątać kuchnię. Dzięki swoim właściwościom sok z cytryny świetnie czyści, usuwa kamień, wybiela oraz dezynfekuje powierzchnie. Możesz nią czyścić kuchenną armaturę, myć deski do krojenia i zabijać bakterie na nich.

4. Osady na szklankach

fot. ekorodzice.pl

fot. ekorodzice.pl

Czy wasze szklanki też tak wyglądają po wyjęciu ze zmywarki? Jeśli tak, to osady te usuniemy mocząc szklanki w roztworze 150ml ciepłej wody z 2 łyżkami kwasku cytrynowego. Wymocz kubki, aż osad się rozpuści, resztę usuń ręcznie. Zobacz również czy w zmywarce nie brakuje soli oraz nabłyszczacza.

5. Stare blachy do pieczenia

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Masz stare blachy? Możesz je odświeżyć i usunąć brzydkie osady na nich używając do tego celu prostej domowej pasty. Przygotujesz ją z wody utlenionej i sody oczyszczonej (1 opakowanie). Możesz też dodać trochę zwykłej wody jeśli będzie zbyt gęsta. Taką pastę nanieś na blachę, pozostaw na 40 minut i po tym czasie wyszoruj szczoteczką.

Podobne artykuły