5 porad, które musisz zobaczyć jeśli masz psa :) To Twój najlepszy przyjaciel, a o przyjaciół się dba. Dlatego powiemy Wam jak dobrze i skutecznie zadbać o swojego psa, a przy okazji nie wydać fortuny oraz nie stracić kupy czasu.
Dorosłe pchły atakują Waszych pupilów i ssą krew. W ciągu potrafią wypić jej 20 razy więcej niż same warzą, a jeśli znudzi się im pies mogą poszukać innego żywiciela np. Ciebie lub Twoje dziecko. Nie brzmi to fajnie, dlatego warto zadbać o to by i nasz czworonóg nie miał z nimi problemu. Nie mamy na to też wiele czasu bo po dniu czy dwóch zaczynają już składać jaja i się rozmnażać. Od tego momentu mamy ok. 2 tygodni bo tyle trwa cykl rozwojowy. Więc jeśli zobaczycie, że pies uporczywie się drapie lub ociera o meble to sprawdźcie czy nie ma pcheł i zastosujcie tą domową kurację.
Kąpiel
To najprostszy sposób by zmniejszyć ilość pcheł na psie. Do tego zrób swój własny szampon przeciwko pchłom. Do jego wykonania będziesz potrzebować:
Do garnka wlewamy wodę destylowaną (można też filtrowaną) i doprowadzamy do wrzenia. Do wody dodajemy korzeń mydlnicy i gotuj przez 20 minut. Potem odstaw do ostygnięcia i dodaj parę kropli olejku eterycznego. Możesz go przechowywać w słoiku i używać zapobiegawczo przy każdej kąpieli psa, a gdy zauważysz pchły rób to codziennie.
Suszone liście paproci w legowisku
Do legowiska swojego psa wrzuć wysuszone liście paproci. Pchły go nie lubią i gdy pies położy się na drzemkę jednocześnie zacznie działać woń paproci, która zacznie wypraszać nieproszonych lokatorów.
Jak zabezpieczyć budę przed pchłami
Wystarczy rozłożyć w budzie liście orzecha włoskiego. Pchły nie lubią tego zapachu więc będą trzymały się od budy z daleka.
Jeśli Twój pupil ma problemy z biegunką możesz dosypać mu do karmy sproszkowanych skorupek jajek (wystarczy jedna łyżeczka). To powstrzyma biegunkę.
Zaczynamy od zebrania skorupek. Myjemy je i wrzucamy do wrzącej wody. Następnie gdy skorupki się gotują rozgrzewamy piekarnik do 95 stopni. Skorupki wystawiamy na blachę i pieczemy przez 15 minut. Po tym czasie gdy ostygną mielimy je drobniutko w blenderze.
Jeśli piesek nabawi się zapalenia pęcherza to nie będzie to miłe nie tylko dla niego, ale także dla naszej podłogi. Żeby mu pomóc i ograniczyć ilość myć podłóg w ciągu tygodnia wystarczy do posiłków dodawać mu żurawiny.
Dezynfekująca właściwość żurawiny na drogi moczowe to chyba najbardziej znana i najlepiej udokumentowana właściwość żurawiny. Wszystko dzięki przeciwutleniaczom – procyjanidyna i fruktoza uniemożliwiają przyczepianie się bakterii do ścian dróg moczowych hamując w ten sposób ich rozwój.
Nie wszystkie psy lubią kąpiel co zrobić gdy w ich gronie znajdzie się nasz pupil? Możesz go umyć na sucho wcierając w niego sodę oczyszczoną, a potem dokładnie ją wyczesując :) To proste! Soda dezynfekuje i usuwa brzydki zapach.
Każdy kto miał labradora wie jak łakome to psiaki na wszystko co tylko zmieści się do paszczy (i nie tylko). Oczywiście pies innej rasy też może zjeść coś czego nie powinien. Co wtedy zrobić? Najlepiej wywołać u niego wymioty, nie chcielibyśmy aby się zatruł, dlatego jak najszybciej trzeba pozbyć się tego co zjadł z jego żołądka.
Będziemy potrzebować:
Podajemy psu 5ml wody utlenionej na każde 5kg masy jego ciała. Podajemy ją strzykawką i do jamy ustnej,a nie wprost do gardła. Jeśli nie zadziała zabieg powtarzamy za 10 minut, z pewnością wywoła to u psa wymioty, a ten zwróci wszystko co zjadł.
Pewnie jeszcze zastanawiacie się, a Co w sytuacji gdy nie wiem czy pies coś zjadł? Oczywiście może się tak zdarzyć, więc w tej sytuacji musisz wiedzieć jakie są objawy zatrucia u psa. Najczęstsze to: