5 porad, które musisz znać jeśli masz kota

Porady Data publikacji: 08 lipca 2016 / Aktualizacja: 2022-03-27

Jeśli macie kota to na pewno zainteresuje Was tych pięć porad :)

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

1. Jak oduczyć kota siadania na meblach

Każdy posiadacz kota wie, że jeśli ma gdzieś usiąść to będą to trzy miejsca, Twoje kolana, klawiatura od komputera lub meble. Na te dwa pierwsze nie ma rady, ale na trzeci możecie znaleźć sposób. Co zrobić, aby koty nie siadały na meblach? Posyp je mielonym pieprzem, wystarczy naprawdę odrobina. Tak to działa, koty nie lubią go więc będą trzymać się z daleka. W końcu utrwali sobie to w pamięci i stale zacznie omijać miejsca, chociaż pieprzu już tam nie będzie.

2. Zapach z kuwety

Z kuwety wcześniej czy później zacznie wydobywać się nieprzyjemny zapach, chociaż jeszcze granulat może być dobry. Możecie sprawić, że zapach ten nie pojawi się tak szybko wysypując na dno kuwety paczkę sody oczyszczonej, a dopiero potem żwirek.

3. Jak oduczyć kota kopania w kwiatach

To natura kota sprawia, że kopie w naszych kwiatach. Jednak można z nią spróbować walczyć i oduczyć kota kopania  w kwiatach. Aby to robić wystarczy do ziemi łożyć kilka kulek naftaliny. Zapach odstraszy kota i zniechęci go do kopania :)

4. Jak oduczyć kota drapania mebli

Wszyscy wiedzą, że nie ma lepszej rozrywki od drapanie mebli. Jak z tym walczyć? Niektórzy mówią, aby posmarować meble sokiem z cebuli, ale zaraz czy na pewno chcecie smarować swoje nowe mebelki sokiem z cebuli? No raczej nie :) Dlatego podpowiemy Wam inny sposób.

Po pierwsze, kupcie drapak i postawcie go w domu. Niech koty mają coś do drapania bo jest im to potrzebne. Jeśli nie mają alternatywy wezmą sobie za cel meble, tapety, drzwi czy dywany.

Druga kwestia to nasze zachowanie. Koty są mądrymi zwierzętami i czują gdy są chwalone, dlatego nagradzajmy je za użycia drapaka i dawajmy reprymendę jeśli korzysta z mebli jako z drapaka.

Nie wszystkie koty też lubią drapaki, niektóre wolą gdy przyniesie im się z lasu kawałek pieńka i obwiąże sznurem. Wtedy czują się wreszcie jak u siebie i chętnie korzystają z takiego zamiennika Waszej wersalki :)

5. Jak pozbyć się zapachu kociego moczu?

Niespodzianka może się zdarzyć w każdej chwili, a zapach moczu w salonie nie będzie na pewno przyjemnym doznaniem dla gości (dla domowników zapewne też nie). Dlatego aby sięgo pozbyć wystarczy posypać zabrudzone miejsce sodą oczyszczoną i polać trochę octem. Zostawiamy to na parę godzin, a potem sprzątamy. Po problemie :)

Podobne artykuły