5 porad, które musisz znać jeśli masz auto

Motoryzacja Data publikacji: 22 lipca 2018

Masz auto? Te porady na pewno Ci się przydadzą. Zapamiętaj je i wykorzystaj przy najbliższej okazji aby ułatwić sobie życie i zadbać o swój samochód :)

1. Zadrapanie na karoserii

Nie ma nic bardziej wkurzającego niż pierwsza rysa na karoserii naszego samochodu. Jeśli nie jest ona głęboka, możesz ją ukryć zwykłym lakierem do paznokci. Musisz jedynie dobrać kolor tak by odpowiadał kolorowi samochodu.

2. Gorąca kierownica

Latem nawet gdy na chwilę zostawimy auto, kierownica potrafi zrobić się naprawdę gorąca. Jest na to prosta rada, pozostaw auto na skręconych kołach tak by kierownica była odwrócona do góry nogami. Dzięki temu nagrzeje się spód, który i tak zaraz obrócisz, a kierownica w miejscu gdzie ją trzymasz będzie chłodna. Oprócz tego ten trik ma dodatkowy plus. Gdy skręcisz koła wybierz taki kierunek by skierowane były one do krawężnika. W tedy w razie awarii hamulców, auto nie stoczy się tylko zatrzyma na krawężniku.

3. Nie masz uchwytu na okulary?

Wykorzystaj prosty trik. Jedyne czego potrzebujesz to klamerka do prania :)

4. Szybkie chłodzenie samochodu

Przed wejściem do auta podczas lata powinniśmy najpierw je wywietrzyć. Nie tylko dlatego, że jest gorąco, ale również dlatego, że jest to dla nas zdrowsze. Z nagrzanych plastików wydziela się benzen, a w zamkniętym aucie może dojść do przekroczenia normy nawet o 40 razy! Zgromadzony jest on również w klimatyzacji samochodowej. Dlatego przed podróżą warto przewietrzyć układ chłodzenia i kabinę auta.

Aby to zrobić otwórz drzwi samochodu z jednej strony i jedno z przednich okien. Następnie otwórz i zamknij drzwi po przeciwnej stronie samochodu. Ta sztuczka szybko przewietrzy auto.

5. Cupholder

Gromadzą się w nim rózne zanieczyszczenia, a ich wyczyszczenie jest trudne. Można temu łatwo zapobiec. Wystarczy do cupholderów włożyć papierowe foremki na muffinki. Aby wyczyścić cupholder wystarczy je po prostu wymienić.

Podobne artykuły