5 porad, które musisz znać jeśli masz kaca!

Zdrowie Data publikacji: 10 grudnia 2016

alcohol-428392_960_720

Dzisiaj przedstawimy Wam 5 porad, które pomogą Wam w walce z kacem. Syndrom dnia następnego może być bardzo dokuczliwy, ale jeśli będziecie wiedzieć jak sobie z nim radzić następny dzień na pewno nie będzie zmarnowany :)

1. Nie bierz tabletek z paracetamolem

Jeśli masz kaca nigdy nie bierz tabletek, które zawierają paracetamol. Alkohol sprawia, że paracetamol przemienia się w metabolit, który szkodzi wątrobie. Gdy masz kaca weź po prostu aspirynę.

2. Witamina C to nie ściema

lemon-1024641_960_720

Na pewno słyszeliście aby przed piciem alkoholu połknąć witaminę C. Jest to absolutną prawdą. Jeśli połkniecie Witaminę C przed imprezą możecie w ogóle nie mieć kaca. Witaminę C możecie też dodatkowo połknąć podczas imprezy albo dostarczać inny sposób np. popijając wodą z cytryną.

3. Uzupełnij minerały

Alkohol wypłukuje z naszego organizmu minerały oraz glukozę. Dlatego dzień po imprezie warto sięgnąć po sok pomidorowy, który uzupełni potas, jajko, które da nam białka i miodu, który dostarczy energii z łatwo trawionego cukru.

4. Sprite gasi nie tylko pragnienie

2016-12-10_215900

Naukowcy przebadali napoje gazowane i odkryli, że Sprite idealnie zapobiega kacowi. Alkohol w organizmie rozkładany jest przez enzym wytwarzany przez wątrobę – dehydrogenezę alkoholową. Sprite przyśpiesza ten proces redukując szkodliwe działanie alkoholu w organizmie.

5. Zjedz ananasa

Ananas zawiera bromelinę, która jest mieszanką wielu enzymó trawiennych. Przynosi ulgę wątrobie i ułatwia trawienie. Do tego ananas dostarcza wielu witamin w tym A,B,C oraz minerałów takich jak żelazo, sód, fosfor, mangan, cynk, magnez, kwas foliowy, wapń i potas. Jest idealny na kaca!

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły