5 porad, które koniecznie musisz znać przed Świętami!

Porady Data publikacji: 15 grudnia 2016

1. Odświeżanie obrusu

covered-1347933_960_720

Jeśli chcesz odświeżyć obrus, który ma przebarwienia i stare plamy, które nie zeszły po zeszłym roku to wykorzystaj ten prosty trik. Polej wszystkie plamy i przebarwienia wodą utlenioną, a następnie po paru minutach wrzuć je do ciepłej wody z dodatkiem sody oczyszczonej. Po godzinie moczenia po prostu wypierz w pralce.

2. Jak odświeżyć zapach w kuchni

Podczas świątecznych przygotowań w kuchni zbiorą się różne zapachy, które roznoszą się po całym domu. Nie zawsze to pomarańcze i cynamon, często ryba, kapusta czy inne mniej aromatyczne rzeczy. Aby odświeżyć zapachy i zapobiec roznoszeniu się ich w garnku wody zagotuj wodę z miętą, majerankiem, pieprzem i goździkami, a następnie zostaw ją w kuchni aby parowała.

3.  Jak wybrać choinkę?

Jeśli chcesz wybrać dobre drzewko to koniecznie sprawdź gałązki. Jeśli drzewko jest świeże będą one giętkie. Jeśli bedą kruche to daruj sobie to drzewko.

4. Świąteczne problemy z trawieniem

Aby nasze żołądki sobie poradziły na stole świątecznym powinna się znaleźć woda mineralna, ale powinny zniknąć napoje gazowane. Do śledzi użyj jogurtu zamiast śmietany. Nie zapomnij również o ćwikle, która idealnie wpływa na trawienie. Przygotuj również wino, które ułatwia trawienie.

5. Mycie okien na święta

mycie-okien

 

Podobne artykuły