5 pomysłów na zdrowe i słodkie przekąski dla dzieci

Doktor Ania powiedziała kiedyś, że złe jest to, że rodzice nagradzają dzieci dając im słodycze, które są dla nich złe. Jest w tym dużo prawdy, nagrodą nie powinno być śmieciowe jedzenie. Powinniśmy pielęgnować w nich zdrowe nawyki żywieniowe. Dlatego dzisiaj przedstawimy Wam pięć pomysłów na słodkie przekąski dla dzieci, które będą jednocześnie zdrowe.

1. Domowe lody

Domowe lody mogą być naprawdę zdrowe i świetne. Wystarczy wykorzystać świeże owoce by stały się one dla dziecka świetnym źródłem witamin, a zarazem smaczną przekąską. Pełny przepis znajdziecie tutaj, ale jest on banalnie prosty. Wystarczy foremka do lodów, mocno rozgniecione świeże owoce i patyczki do lodów :)

2. Owocowe szaszłyki

Kolejny bardzo fajny kolorowy przepis na przekąskę pełną witamin :) Zwróćcie uwagę na kiwi. Możesz wykorzystać małe foremki do wycinania kształtów aby owoce były jeszcze ciekawsze dla dziecka! Pełny przepis znajdziecie tutaj.

3. Bananowa przekąska z masłem orzechowym

Banany są bardzo zdrowe. Nie tylko dodają energii, ale są również pełne minerałów i witamin. Masło orzechowe jest za to źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest też bogate w białko, błonnik, potas, magnez czy witaminę E. Świetnie nadaje się dla dzieci, które nie chcą jeść mięsa, pomaga wtedy w niedoborach białka. Łącząc te dwa składniki stworzymy fajną przekąskę, możemy do tego dodać bakalie :)

4. Owocowe ślimaczki

Bardzo fajna przekąska prosta w założeniu :) Tak naprawdę możecie użyć czegokolwiek. Owoców, warzyw, śmietany, serków, masła orzechowego :) Zainspirujcie się i zróbcie je po swojemu według gustów swojego dziecka!

5. Suszone jabłka lub inne owoce

Suszone owoce możesz zrobić w piekarniku. Ustaw go na temperaturę 70 stopni i lekko uchyl drzwiczki. Na infografice poniżej znajdziesz czas jakiego potrzebujesz aby różne owoce wysuszyć.

Skomentuj

5 pomysłów na zdrowe i słodkie przekąski dla dzieci