5 pomysłów na dekoracyjne mini choinki, które zrobisz na Boże Narodzenie

Dekoracje DIY Data publikacji: 2016-11-15

_3_fotor_collage

Tym razem przedstawimy Wam 5 pomysłów na mini choinki, które zrobisz samodzielnie. Mogą być bardzo fajną dekoracją na Boże Narodzenie, która spocznie na Waszej półce lub komodzie :) Zobaczcie pomysły!

1. Choinka 3D z włóczki

Wystarczy stożek z papieru. Jak go zrobić dowiecie się tutaj, oraz klej i kolorowa włóczka. Włóczkę musimy zamoczyć w kleju, a następnie owinąć nią stożek. Gdy klej wyschnie zdejmujemy choinkę ze stożka i doklejamy ozdoby :) Prawda, że wygląda fajnie?

cykl-zrob-to-sam-dekoracje-swiate

2. Choinka z rurek PCV

Pomysł znalazłam na curbly.com i od razu bardzo mi się spodobał. Do jego przygotowania posłużyło kilka rurek o różnych średnicach. Przycinamy je na tą samą długość i szlifujemy krawędzie. Następnie najłatwiej narysować sobie na brystolu kształt piramidy i ułożyć wewnątrz obrysu rurki tak by się zmieściły. Sklejamy je klejem na gorąco przy krawędziach, które się stykają. Jednak prawdziwego uroku dodają elementy, które włożymy do środka.

_3_fotor_collage

3. Choinka z szyszek

Będziemy musieli zrobić stożek z twardej tektury. Jako główny budulec posłużą nam szyszki, które oczywiście znajdziemy za darmo :) Przymocowujemy je za pomocą kleju na gorąco.

c2a86a8c62737dee0cf349b1f0e045f8

4. Choinka z łyżek

Kolejny raz będziemy potrzebować stożka. Teraz jednak wykorzystamy łyżeczki, które następnie pomalujemy na jakiś kolor sprayem :)

diyxmastree

5. Choinka z bombek

Pomysł jest bardzo prosty bo to tylko sklejone bombki. Jednak jest w tym pomyśle coś intrygującego. Naprawdę wygląda to bardzo fajnie.

c8aa8d7d289c2d589a581ba15069522b

Podobne artykuły