5 patentów na wykorzystanie rolki po papierze toaletowym

Porady Data publikacji: 03 kwietnia 2016 / Aktualizacja: 2024-05-01

Podpałka do grilla

Sezon grillowy się zaczyna! Jeśli zabraknie Ci podpałki do grilla, to napchaj w do rolki trochę papieru i odrobinę oleju roślinnego. Zabezpiecz końce zszywaczem, by pakunek był zamknięty i podłóż pod węgiel w grillu. Nasza prosta podpałka gotowa.

Lep na muchy

Obklej rolkę taśmą klejącą, ale w ten sposób by lepka strona była na zewnątrz. Zaklej dno rolki i wrzuć do środka kawałek słodkiego owocu np. banana. Teraz powieś rolkę w jakimś miejscu np. na zewnątrz przy oknie. Muchy zainteresuje słodki zapach, ale zamiast wlecieć do mieszkania, usiądą na rolce, do której następnie się przylepią.

Dekoracje do domu

Pewnie na pierwszy rzut oka pomysł wydaje Ci się dziwny, ale nawet nie wiesz, jak fajne dekoracje z rolek po papierze toaletowym możesz zrobić.

Odciągacz wilgoci

Rolka po papierze toaletowym dobrze wchłania wilgoć. Dlatego, gdy np. zamoczysz buty albo chcesz, by szybciej wyschły w środku to włóż do środka na trochę rolkę po papierze, a potem ją wyrzuć.

Doniczki dla młodych roślin

Jeżeli lubisz ogrodnictwo, rolki po papierze toaletowym mogą służyć jako ekologiczne doniczki dla młodych sadzonek. Wystarczy, że wypełnisz je ziemią i posiejesz nasiona. Rolki umożliwiają łatwe przenoszenie roślin i są biodegradowalne, więc można je bezpośrednio wsadzić do ziemi, co minimalizuje stres dla roślin podczas przesadzania.

Podobne artykuły