5 niezwykłych zastosowań ziemniaków, o których musisz wiedzieć!

Porady Data publikacji: 27 października 2016 / Aktualizacja: 2022-03-27
dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Ziemniaki to podstawa w naszej kuchni. Co ciekawe ziemniaki dotarły do europy dopiero w XVI wieku za sprawą Fracisco Pizzaro. Wtedy nie były zbyt popularne, a sami Indianie traktowali je jak chwasty. Od setek lat są jednak głównym składnikiem naszej kuchni. Jednak oprócz przygotowywania potraw mają też inne ciekawe zastosowania.

  1. Ziemniaki możesz wykorzystać w zabiegach kosmetycznych
  2. Przydadzą się również podczas majsterkowania
  3. Nietypowe zastosowania mają również w kuchni

Domowy sposób na cienie pod oczami

Ziemniaki to świetne remedium na cienie pod oczami oraz opuchnięte oczy. Wystarczy pokroić go w plasterki i schłodzić przez 30 minut w lodówce. Następnie nakładamy je na oczy na 10 minut :)

Domowy sposób na wybielanie przebarwień na skórze

Masz przebarwienia na cerze? Wykorzystaj do tego ziemniaka – ma on też wiele składników odżywczych i witamin, które dobrze działają na naszą cerę. Wystarczy zetrzeć surowego ziemniaka i zastosować jako maseczkę na twarz. 10 minut i zmywamy :)

Jak usunąć rdzę wykorzystując ziemniaki

To sposób, który przyda się każdemu domorosłemu majsterkowiczowi. Wystarczy, że pokroisz ziemniaka na kawałki i obsypiesz solą, a następnie położysz na zardzewiałą powierzchnię. Potem przepłucz to wodą.

Jak usunąć plamy na dłoniach po przygotowaniu żywności

Buraki, wiśnie czy inne produkty żywnościowe potrafią mocno zabarwić skórę. Gdy przygotujesz danie i chcesz usunąć przebarwienia wystarczy natrzeć je surowym ziemniakiem i po 10 minutach zmyć.

Sposób na przesolone danie

Jeśli przesolisz potrawę np. zupę wystarczy obrać ziemniaka i wrzucić go do zupy. Pogotuj go przez 5 minut i wyjmij. Dzięki temu ziemniak wchłonie większość soli. Możesz czynność powtarzać. Dzięki temu uratujesz potrawę.

Podobne artykuły