5 nietypowych sposobów na wykorzystanie kostek lodu

Porady Data publikacji: 13 września 2016

Kostki lodu nie tylko idealnie schłodzą nasze drinki. Można je wykorzystać również do innych kreatywnych celów :) Zobaczcie pięć sposobów na wykorzystanie kostek lodu jakich nie znałaś.

6aaa67616e4709b890dbe10a7130ffc4_fotor_collage

Regulacja brwi

Usuwanie włosków na twarzy może być bolesne. Będzie dużo mniej bolesne jeśli miejsce wyrywania dobrze schłodzimy. Przyłóż kostkę lodu do brwi na 30 sekund i zacznij regulować brwi. Czynność powtarzaj co jakiś czas gdy ból zaczyna robić się większy.

fot. instructables.com

fot. instructables.com

Nadmiar tłuszczu w zupie

Włóż do chochelki parę kostek lodu i poruszaj nią pod powierzchnią zupy. Tłuszcz poprzez działanie zimna zbierze się na dnie chochli. Wyrzuć go razem z kostkami do zlewu :)

instructables.com

instructables.com

Pryszcze i zaskórniaki

Kostki lodu będą również skuteczne na obrzęki skóry. Co prawda, pryszcze nie znikną od razu w magiczny sposób, ale poprawi to wygląd skóry i nie będą tak rzucać się w oczy. Przytrzymaj przy pryszczu lub wyprysku kostkę lodu przez minutę.

fot. instructables.com

fot. instructables.com

Usuwanie wgnieceń na dywanie

Ta sztuczka może się przydać gdy przestawicie meble. Wtedy od nóżek na dywanie zostaną wgniecenia, które ciężko usunąć. Nie wyglądają zbyt ładnie. Połóż na nich kilka kostek lodu, pozwól im się stopić. Po tym dywan będzie wyglądał jak nowy.

fot. instructables.com

fot. instructables.com

Odgrzewanie ryżu

Ryż odgrzany w kuchence mikrofalowej jest suchy i niesmaczny. Jeśli chcesz by było inaczej połóż na nim kostkę lodu i teraz włóż go do mikrofalówki. Prawda, że świetny trik? :)

fot. instructables.com

fot. instructables.com

 

 

Podobne artykuły