5 nawyków, które spowalniają metabolizm i sprawiają, że szybciej tyjesz

Kategoria: Zdrowie
Data publikacji: 2016-11-24

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Chcesz chudnąć, zmieniłaś w swoim życiu wiele? Nadal możesz popełniać 5 częstych błędów, które spowalniają Twój metabolizm.

1. Częste spożywanie alkoholu

Niestety zbyt częste spożywanie alkoholu spowalnia metabolizm. Do tego sprawia on, że tłuszcz, który wraz z nim spożywamy od razu jest odkładany. Za częste picie alkoholu w tym przypadku uważamy nawet cotygodniowe zakrapiane imprezy. Jeśli chcesz się odchudzać zrezygnuj z alkoholu albo chociaż spożywaj go rzadziej i najlepiej w postaci czerwonego wina.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Lekceważenie picia wody

Picie odpowiedniej ilości wody podczas diety jest bardzo ważne! Naprawdę, wynik odchudzania w zależności od ilości spożywania wody może być bardzo różny. Jeśli będziesz pić jej odpowiednio dużo czyli przynajmniej 1,5 litra dziennie to szybciej osiągniesz zamierzone efekty i przyśpieszysz swój metabolizm.

3. Codzienne ćwiczenie

Często chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów wpadamy w szał ćwiczenia – nie poddamy się, ćwiczmy codziennie aby uzyskać zamierzony efekt! Niestety może się na nas to zemścić bo treningu stają się mniej efektywne, organizm przyzwyczaja się do nich i spala mniej kalorii więc chudniemy wolniej niż gdybyśmy zrobili sobie dzień przerwy pomiędzy treningami.

4. Rezygnujemy z kawy i herbaty

Kawa tak naprawdę pobudza metabolizm, tak samo herbata bo zawiera kofeinę. Musicie pamiętać tylko, że zatrzymuje wodę w organizmie więc jeśli pijecie dużo kawy musicie też pić dużo więcej wody. Jednak jeśli ktoś Wam wmówił, że na diecie macie zrezygnować z kawy to wprowadził Was w błąd. Tutaj chodzi o cukier i mleko, z cukru zrezygnujcie i przyzwyczajcie się do kawy z mniejszą ilością mleka :) Wtedy nie musimy rezygnować z naszego ulubionego trunku.

5. Diety niskokaloryczne

Prawdą jest, że dają szybkie efekty i wiem to po sobie bo sama takie stosowałam. Jednak problem powstaje później, coraz ciężej jest nam osiągnąć kolejne zmniejszenia wagi oraz utrzymać obecną wagę. Taka dieta może odbić się w przyszłości. Jest dobra na szybki sprint aby zrzucić parę kilogramów przed ważnym wydarzeniem, ale na dłuższą metę warto zastanowić się nad lepszą dietą, bogatą w minerały i środki odżywcze, których potrzebuje nasz organizm. Pamiętajcie też, że dieta poniżej 1500 kalorii  nie musi być głodówką. Po prostu jedz więcej rzeczy niskokalorycznych np. warzyw aby czuć się najedzona. Uczucie głodu naprawdę tutaj nie pomoże, jedynie sprawi, że zacznziesz odkładać więcej tłuszczu na czarną godzinę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły