5 najniebezpieczniejszych diet

Zdrowie Data publikacji: 11 lipca 2016

Gdy chcemy schudnąć chwytamy się wszystkiego. Wiele diet kusi nas swoją skutecznością działania, w praktyce okazuje się inaczej. Nawet jeśli powodują utratę kilogramów to tworzą szkody w organizmie. Dlatego zebraliśmy tutaj 5 najbardziej niebezpiecznych diet i przestrzegamy przed ich stosowaniem.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

1. Dieta kopenhaska

Już o niej kiedyś wspominaliśmy przy okazji pewnej podobnej do niej diety, ale dużo lepszej. Dieta ta zaleca spożywanie ok. 600 kcal w ciągu dnia. To o ponad 4 razy mniej niż dzienna norma dla dorosłego człowieka. Oczywiście chcąc schudnąć musimy ograniczyć spożywane kalorie, ale nie w tak drastyczny sposób.

2016-07-11_111005

W niej zjadamy tylko trzy posiłki dziennie, a śniadanie to jedynie kawa. Nie tylko nie dostarcza ona nam cennych dla zdrowia składników odżywczych, ale też powoduje naukę złych nawyków żywieniowych i możecie być po niej pewni efektu jo-jo. Dlatego jeśli chcecie zdrowo się odchudzać to lepiej omijać tą dietę szerokim łukiem.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły