5 mitów na temat jedzenia, którymi jesteśmy ciągle bombardowani

Zdrowie Data publikacji: 11 lipca 2016

Ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani mitami na temat jedzenia. Często robią to same koncerny w reklamach, chcąc nasz przekonać, że ich produkt jest zdrowszy i lepiej go wybrać niż inny. Dlatego chcielibyśmy kilka takich mitów Wam przedstawić i objaśnić.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Coca Cola ma więcej cukru niż inne napoje

To nie jest do końca prawda. Wiele soków, które kupujemy w sklepie ma nawet o 10% więcej cukru niż Coca Cola.

Piwo sprawi, że przytyjesz

Piwo samo w sobie należy do produktów, które zawierają małą ilość tłuszczu. Nie zmienia to faktu, że jako alkohol sprawia, że tłuszcz jest od razu odkładany w organizmie, a co jemy najczęściej z piwem? Tłuste frytki, chipsy, pizze itd.

Wypij szklankę soku rano

Prawda jest taka, że na pusty żołądek nie powinno się jeść owoców, a to oznacza, że również nie powinno pić się soków owocowych. Powoduje to aktywację kwasów, które mogą uszkodzić Twój żołądek.

Kawę zaparza się wrzątkiem

W rzeczywistości jest inaczej. Woda musi ostygnąć do 90 stopni, a kawa nie powinna leżeć w wodzie dłużej niż 4 minuty. Dlatego jeśli chcesz zaparzyć idealną kawę przyda się ekspres przelewowy, choćby najprostszy.

Ziemniaki tuczą

To nie one mają najwięcej kalorii podczas obiadu, a np. panierka mięsa nasiąknięta tłuszczem, czy sos, na bazie majonezu, z którym je zjemy.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły