5 genialnych sztuczek dla osób z wolnym metabolizmem

Zdrowie Data publikacji: 07 grudnia 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Jeśli masz problem z wolnym metabolizmem musisz wprowadzić w swoje życie pięć prostych sztuczek dzięki czemu znacząco go przyśpieszysz. Nie tylko poczujesz się lepiej, ale będziesz w stanie zrzucić parę zbędnych kilogramów, których do tej pory nie udawało Ci się pozbyć.

1. Jedz mniej ale częściej

5 posiłków dziennie to powinna być podstawa dla ludzi ze słabym metabolizmem. Do tego powinny być jedzone w równych odstępach czasu i zawsze o tej samej porze. Nigdy nie wychodź z domu bez śniadania. Zawsze zabieraj drugie śniadanie oraz obiad do pracy. Zacznij jeść zdrowe rzeczy, zrezygnuj z szybkich przekąsek na mieście oraz słodyczy. Regularne jedzenie da odpowiednie sygnały Twojemu mózgowi i będzie mógł w ten sposób uwolnić metabolizm bez potrzeby magazynowania tkanki tłuszczowej.

2. Jedz pikantnie

Jeśli lubisz pikantne smaki to dobrze, jeśli nie to warto je polubić. Pikantne przyprawy zawierają kapsaicynę, która pozwala zwiększyć metabolizm nawet o 20%. Zacznij stosować w swojej kuchni pieprz cayenne. Jest on doskonałym źródłem kapsaicyny.

3. Jedz więcej białka

Białko jest bardzo ważne podczas procesów metabolicznych. Możemy przyśpieszyć nasz metabolizm zwiększając w swojej diecie ilość białka. 6-7 jajek w tygodniu nie powinno być dla Ciebie żadnym problemem. Możesz też sięgnąć po inne źródła białka jak: ciecierzyca, łosoś, tuńczyk, mięso kurczaka, awokado, jogurt naturalny.

4. Gorące napoje

Zacznij pić więcej gorących napojów np. herbaty czy kawy. Kofeina też podnosi metabolizm. Dzięki ciepłym napojom regulujesz tempo przemiany materii. Efekt jest natychmiastowy, dlatego warto w przerwie w pracy zrobić sobie gorącą herbatę.

5. Intensywne ćwiczenia

Wystarczy 5 minut intensywnego ćwiczenia aby podnieść skutecznie swój metabolizm. Zawsze trening zaczynaj od rozgrzewki. Następnie spróbuj wykonać jak najszybciej parę ćwiczeń nie robiąc przerwy np. brzuszki, pompki, przysiady albo skakanie na skakance. Wystarczy 5 minut dużej aktywności fizycznej aby przyśpieszyć swój metabolizm. Warto robić to rano.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły