5 genialnych pomysłów na lepszą organizację mieszkania

Porady Data publikacji: 16 marca 2016

Każdy kto lubi porządek wie jak denerwująca może być dezorganizacja lub brak pomysłu na organizację pewnych rzeczy w domu. Wtedy walają się bez składu i ładu tylko nas irytując i nie pozwalając odpocząć w miejscu, które powinno być dla nas oazą spokoju :) W tym artykule poznacie kilka fajnych trików, które ułatwią Wam organizację rzeczy w domu.

Pierwszy pomysł będzie dotyczył Twojej łazienki. Tutaj przydadzą się plastikowe koszyczki oraz listwy magnetyczne, które możemy przykręcić wewnątrz szafki aby rzeczy nie były na widoku – a jednocześnie są pod ręką i to dobrze zorganizowane :)

550

Jeśli irytują cię kable ciągnące się po mieszkaniu to warto spróbować je zamaskować np. w listwach przypodłogowych. Jeśli nie masz takiej możliwości spróbuj je poprowadzić wzdłuż elementów, które znajdują się w pokoju np. wokół nóg stolika. Dzięki temu nie będą tak bardzo rzucały się w oczy i na pewno o nie nie zahaczysz odłączając ważne urządzenia.

552

Zbliżą się pranie, trzeba wywalić wszystkie rzeczy z kosza na podłogę i posegregować – od razu odechciewa się prać. Dlatego warto zorganizować sobie miejsce w łazience na kosze i od razu segregować brudne rzeczy wrzucając je do odpowiedniego kosza. Ułatwi Wam to życie :)

554

Warto wyrobić w dziecku nawyk zabawy w wyznaczonym obszarze, w którym rozkładamy koc. Potem by posprzątać wystarczy zwinąć brzegi koca i zabrać zabawki, a rozłożyć go następnego dnia. Dzięki temu wieczorem nie będzie Was wkurzał tabun rozrzuconych zabawek.

556

Najgorszy jest jednak bałagan w kosmetykach. Szukamy tuszu – nie ma, gdzieś znikł. Potrzebny Ci brązer? Tylko gdzie go położyłam. Dlatego warto zobaczyć jak zorganizować kosmetyki, żeby zawsze sięgać po te, które potrzebujesz.

Podobne artykuły