5 domowych sposobów na pozbycie się żylaków

Uroda Data publikacji: 23 listopada 2015 / Aktualizacja: 2024-05-01

Masz dręczący Cię problem z żylakami? Można się ich pozbyć domowymi sposobami. Zobacz, jakie są i wybierz najlepszy dla siebie.

1. Olej rycynowy na żylaki

Olej rycynowy w znacznym stopniu poprawia krążenie krwi w żyłach i zapobiega jej krzepnięciu, co sprawia, że żylaki nie pojawiają się, a już obecne zaczynają zanikać. Gdy posmarujesz nim nogi, bardzo szybko poczujesz ulgę, dlatego jeśli masz skłonności do żylaków, rób to po każdym intensywnym dniu.

2. Głóg na żylaki

W walce z żylakami pomoże Ci głóg, który bogaty jest w cynk, witaminę C i tak zwane bioflawonoidy. Pomaga w skutecznym leczeniu pajęczków i żylaków. Może jest Wam znany głóg w spirytusie zalewany w słoikach. Nasze babcie smarowały nim nogi, to naprawdę działa.

3. Imbir na żylaki

Imbir to przyprawa, która doskonale rozrzedza krew. Dzięki temu stymuluje ciśnienie krwi w żyłach i leczy oraz zapobiega powstawaniu żylaków. Dodawaj go więc do swoich potraw i napojów.

4. Ocet jabłkowy na żylaki

Ocet jabłkowy również poprawi ciśnienie krwi w żyłach i da Ci ulgę po całym dniu. Zmniejsza obrzęk i oczyszcza z toksyn. Masuj nim zmęczone nogi i miejsca, w których występują żylaki. Pamiętaj, że masaż wykonuje się zawsze w kierunku serca, aby poprawić przepływ krwi. Możesz też go pić, rozpuszczając go w szklance wody – 2 łyżki octu.

5.  Kasztanowiec na żylaki

Kasztanowiec pomaga skutecznie walczyć z obrzękami naczyń krwionośnych. Najlepiej kupić już gotowy specyfik w sklepie zielarskim.

Podobne artykuły