5 często powtarzanych porad na utratę wagi, które są kompletnie bez sensu i musisz przestać w nie wierzyć!

Zdrowie Data publikacji: 01 października 2016

Na co dzień słyszymy lub czytamy wiele porad na temat odchudzania, które są kompletnie bezużyteczne i powinniście przestać w nie wierzyć!

belly-2473_960_720

1. Kolacja tylko przed 18!

egg-1615790_960_720

To bardzo często powtarzany mit, który już dawno został obalony przez dietetyków. Według najnowszych badań powinniśmy jeść kolację na dwie godziny przed pójściem spać. Dlaczego tak?

Dla organizmu dużo gorsze jest uczucie głodu. Jeśli nie dostarczymy mu pokarmu uzna, że szykują się cięższe czasy i zacznie gromadzić tłuszcz na zapas. Nie bez kozery staramy się jeść pięć posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Chodzi o to aby nasz organizm cały czas był stymulowany pokarmem i dbał o wysoki metabolizm. Jedzenie kolacji o 18 gdy idziemy spać o 12 w nocy jest bez sensu. Zwłaszcza gdy jeszcze w między czasie sięgniemy po jakieś przekąski lub nie będziemy mogli z głodu zasnąć.

2. Produkty FIT

fdds

Tą informację najczęściej wbijają w nas reklamy. Produkty FIT wcale nie są zdrowsze. Oczywiście zawierają mniej tłuszczu, ale trzeba go czymś zastąpić. Znajdziemy tam więc inne niezdrowe dla naszego organizmu substancje. Często znajdziemy w nich więcej cukru niż w produkcie, który nie jest FIT.

3. Pij zimną wodę aby szybciej chudnąć

drink-1185682_960_720

To taki mit, ale zawiera ziarnko prawdy. Co prawda, wypijając zimną wodę stracisz o 8 kalorii więcej. Za to możesz sobie załatwić gardło i mieć problemy z przeziębieniem.

4. Lody nie tuczą

2016-10-01_231329

Mówi się, że lody nie tuczą bo organizm musi wydać więcej energii aby je strawić więc bilans ze zjedzenia loda wychodzi na 0. Nie jest to oczywiście prawdą. Byłoby to zbyt piękne aby było prawdziwe.

Prawdą jest, że organizm aby strawić zimny pokarm musi ogrzać go do temperatury ciała. Jednak nasz organizm jest już ciepły i nie musi pożytkować wiele energii na ogrzanie posiłku.

5. Brązowy cukier jest idealny na dietę zamiast białego

2016-10-01_231348

Brązowy chleb razowy jest zdrowszy od białego pieczywa, ale niestety nie dotyczy to cukru. Brązowy cukier to w rzeczywistości cukier biały, ale barwiony. Za jego sukcesem stoi marketing. Jego prawdziwym odpowiednikiem jest cukier trzcinowy, ale jest on znacznie droższy.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły