5 codziennych trików, które ułatwią Ci życie

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-02-16

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Sposób na wilgoć

Weź dwie bawełniane skarpetki. Wsyp do nich silikonowy żwirek dla kotów lub ryż. Zawiąż skarpetki tak by zawartość nie wysypała się. Następnie umieść je np. w szafie gdzie jest wilgoć lub w samochodzie, jeśli masz  w nim problemy z wilgocią. Raz na dwa-trzy miesiące skarpetki trzeba wymienić na nowe.

Sposób na nieparujące szyby

Jeśli denerwują Cię szybko parujące szyby w samochodzie możesz wypróbować prosty trik. Popryskaj szyby w środku niewielką ilością pianko do golenia, a następnie dobrze je wypoleruj. Przez około 30 dni będziesz miała problem z głowy :)

Zaobserwuj nas na Facebooku

Sposób na kurz

Wkurzają Cię tumany kurzu osadzające się na meblach i sprzętach domowych? Wypróbuj ten sposób! Weź atomizer z butelką, wlej do niego 5 kropli gliceryny, którą dostaniesz np. w aptece. Dopełnij szklanką wody i użyj jako płynu do przecierania kurzy. Kurz dzięki temu nie będzie osiadał tak łatwo jak do tej pory, a Twoje sprzątanie będzie miało dłuższy efekt :)

Zamknięta zakładka w przeglądarce

Jeśli byłaś na jakiejś fajnej stronie czyli np. na DomPelenPomyslow.pl i przypadkiem zamkniesz zakładkę w przeglądarce to możesz ją przywrócić klikając CTRL + SHIFT + T. Ostatnio zamknięta zakładka otworzy się na nowo, im więcej razy użyjesz skrótu tym więcej zamkniętych wcześniej stron przywrócisz.

Sposób na dziury po obrazach

Jeśli irytuje cię mała dziura, która została w ścianie po zdjętym obrazie, wystarczy, że zrobisz prosty uzupełniacz do dziur, z produktów, które masz w domu. Weź dwie łyżki soli i dodaj do nich dwie łyżki mąki oraz odrobinę wody. Taką masą załatasz dziurkę, a po wyschnięciu będzie twarda jak gips – który kosztuje więcej i musisz kupić większe opakowanie :)

Podobne artykuły