5 błędów, przez które nie możesz schudnąć

Zdrowie Data publikacji: 15 lipca 2016 / Aktualizacja: 2018-02-16

Często nawet jeśli staramy się schudnąć okazuje się, że nam się to nie udaje. Często jest to spowodowane prostymi błędami, które robimy. Oto 5 błędów, które często popełniamy i przez, które nie możemy schudnąć.

2016-07-15_114557

1. Kolacja zbyt późno

Na pewno słyszeliście, że kolację powinno się jeść przed 18. Nie jest to do końca prawdą, bo jeśli późno chodzicie spać to będziecie przed snem głodni co działa jeszcze gorzej. Kolację powinno się jeść ok. 2h przed snem. Dlatego jeśli chodzicie o 12 w nocy spać to spokojnie możecie ją zjeść między 21 a 22. Dzięki temu nie będziecie czuć się głodni, oraz nie będziecie katować swojego organizmu przed snem i dawać mu sygnały, że oho kolejny posiłek rano, lepiej zacznij sobie magazynować tłuszczyk podczas snu. Na tym nam nie zależy.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Dlatego jeśli trzymacie się tej zasady, a chodzicie późno spać to zmieńcie swoje nawyki i zacznijcie jeść kolację później. Nie musicie mieć wyrzutów sumienia, wyjdzie Wam to na dobre.

Musicie tylko pamiętać by nie zapędzić się w drugą stronę i nie jeść kolacji przed samym snem bo otrzymacie efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły