5 błędów, które popełniasz podczas diety i przez, które czujesz się zawsze głodna

Zdrowie Data publikacji: 18 grudnia 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Co jest najgorsze podczas diety? Chyba uczucie ciągłego głodu, ale tak nie powinno być. Dobrze prowadzona dieta sprawia, że jesz więcej niż zwykle i nie czujesz dręczącego głodu. Jeśli jest inaczej jest to najczęściej wynikiem prostych błędów, które popełniamy. Dzisiaj postaramy się Wam o nich powiedzieć.

Odwodnienie organizmu

Bardzo częstą przyczyną uczucia głodu jest po prostu odwodnienie. Ciało daje nam znać, że czegoś potrzebuje i to wcale nie musi być kwestia głodu, ale po prostu pragnienia. Na pewno wiecie, że podczas diety bardzo istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody.

Jeśli tego nie robimy jemy więcej, bo nasz żołądek jest pojemniejszy. Gromadzimy toksyny i tłuszcz oraz po prostu czujemy się gorzej. Dlatego warto pamiętać o piciu wody przed posiłkami i pomiędzy posiłkami.

Mała ilość snu

Leptyna to hormon, który daje nam znać o tym, że nie jesteśmy już głodni. Jest on też powiązany z naszym snem. Gdy śpimy mało poziom tego hormonu spada dlatego częściej czujemy się głodni. Jeśli za to będziemy wysypiać się i spać 7-8 godzin dziennie to będziemy automatycznie wydzielać go więcej przez co nasz apetyt będzie mniejszy i skuteczniej zrzucimy na wadze. Dlatego warto pamiętać o wysypianiu się!

Zbyt duża ilość węglowodanów

bananas-282313_960_720

Jeśli zrobisz sobie dzień bogaty w węglowodany to następnego dnia będziesz czuła głód nawet gdy zjesz normalna ilość pożywienia. Wysoki IG powoduje, że poziom insuliny w naszym ciele bardzo mocno wzrasta. Nasze ciało nie lubi dużej ilości cukru, dlatego przez ciało produkowana jest insulina, która usuwa cukier. Jednak gdy poziom cukru gwałtownie zacznie spadać znowu czujemy ochotę na coś zawierającego cukier. Dlatego mówi się, że cukier uzależnia. Dlatego trzeba unikać zbyt dużej ilości węglowodanów, a te które jemy zamieniać na zdrowsze, pełnoziarniste itd.

Zbyt mało posiłków i nieregularny czas spożywania

Regularne posiłki i przynajmniej 5 posiłków dziennie to złota zasada podczas diety. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ważne jest trzymanie regularnych posiłków. Podczas odchudzania bardzo mocno się o tym przekonałam gdy efekty zaczęły słabnąć. Jednak regularność szybko to naprawiła. Dlatego zaczęłam robić sobie pojemniki do pracy czy na wyjazd. Zawsze miałam w samochodzie jakieś źródło błonnika gdyby akurat posiłek mi wypadł przez obowiązki, aby nie czuć głodu i zjeść wtedy cokolwiek.

Nieregularne jedzenie posiłków i ich zbyt mała liczba w ciągu dnia po prostu zabija naszą dietę. Spowalnia metabolizm i powoduje odkładanie się większej ilości tkanki tłuszczowej. Jedząc nieregularnie czujemy też głód i nasz organizm jest rozstrojony. On lubi poukładany tryb życia, który odbywa się według jednego schematu. Wtedy zegar biologiczny do niego się dostosowuje, ale gdy nagle coś się zmienia reaguje zachowawczo i zaczyna gromadzić zapasy.

Niedojadanie

To częsty problem osób, które zaczynają swoją przygodę z dietą. Często zaczynają od tego, że po prostu zjedzą połowę obiadu co zwykle. Przez to czują się głodni, efekty często się nie pojawiają i dieta odchodzi w zapomnienie.

eat-1740723_960_720

Kluczem tutaj jest by nie jeść mniej, ale za to jeść lepiej. Nie chodzi o to abyś zjadła pół kotleta w panierce i połowę ziemniaków smażonych na smalczyku. Chodzi o to aby ziemniaków w obiedzie nie było, a źródłem węglowodanów była np. kasza gryczana. Mięso powinno być bez panierki smażone na lepszej jakości tłuszczu (np. 2 łyżki oliwy) i do tego ilość warzyw taka, która pozwoli Ci zaspokoić uczucie głodu.

Pamiętajcie, podczas diety masz jeść tyle aby się najeść. Musisz tylko zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania. Dowiedzieć się więcej o produktach, które jesz i wybierać te, które są dla Ciebie zdrowsze.

Źródło artykułu: http://www.fitnessandpower.com/nutrition/why-you-are-always-hungry

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły