4 sposoby na to by Wasza choinka wyglądała lepiej niż zwykle

DIY Data publikacji: 2016-11-24 / Aktualizacja: 2020-11-23

1. Dodanie gałązek

Jeśli Twoja choinka nie wygląda zbyt okazale możesz nazbierać sosnowych gałązek i po prostu uzupełnić nimi puste miejsca. To takie proste, a efekt będzie dużo lepszy. DO tego jeśli chcesz aby drzewko wyglądało lepiej połóż je na podwyższeniu, Wyższe będzie okazalsze :) Pamiętaj tylko aby zasłonić podstawę.

1479847580-fake-tree-fuller-before-and-after

fot. housebeautiful.com

2. Dodaj odrobinę śniegu

Wystarczy rozcieńczyć pastę (białą) z odrobiną wody i nanieść ją na końcówki gałązek aby wyglądały jakbyś dopiero co przyniosła ją z lasu pełnego śniegu ;) Robi to ciekawy klimat.

gallery-1479847937-fake-snow

fot. housebeautiful.com

3. Odcięcie końcówki

Jeśli drzewko było ucięte gdy je kupiłaś to ponownie natnij je na grubość ok. 3-5cm przy pniu. Soki będą próbowały uszczelnić pień co przeszkadza drzewko w absorpcji wody i przez to krócej będzie żywe w mieszkaniu. Jednocześnie zamontuj ją tak aby pień miał dostęp do wody. Choinka stale powinna mieć ok. 2 litrów wody.

fot. merrychristmastrees.com.au

fot. merrychristmastrees.com.au

4. Utrzymuj niską temperaturę

Choinka nie powinna stać blisko kaloryferów i słonecznych okien. Jeśli utrzymasz ją w miarę chłodnym miejscu w swoim pokoju to będziesz mogła przez dłuższy czas się nią cieszyć

2016-11-24_145236

Jeśli chcesz, aby choinka długo miała igły i wyglądała pięknie w Twoim salonie, zobacz co zrobić, aby choinka stała dłużej.

Podobne artykuły