4 produkty, które przyśpieszą Twój metabolizm i można dodać je do każdego obiadu

Zdrowie Data publikacji: 15 stycznia 2017

Te 4 produkty możesz zastosować przy każdym obiedzie i dzięki temu podkręcić swój metabolizm. To sprawi, że schudniesz szybciej i mimochodem bez większego wysiłku zastosujesz najprostszą dietę na podkręcanie metabolizmu.

1. Brokuły

Jeśli lubisz brokuły to bardzo dobrze dla Twojej wagi :) Możesz je wkomponować praktycznie w każdy obiad, nawet jako po prostu dodatkowe warzywo. Brokuły świetnie działają na przyśpieszenie metabolizmu. Są bogatym źródłem Witamin A, K oraz C. Do tego mają bardzo mało kalorii i dużo błonnika oraz kwasu foliowego.

2. Pieprz cayenne

Praktycznie każda ostra przyprawa skutecznie wpływa na nasz metabolizm. Pieprz cayenne możesz wkomponować w każde danie i doprawić nim np. mięso. Do tego zmniejsza on poczucie głodu. Wszystko dzięki zawartej w nim kapsaicynie. Badania pokazują, że jest ona w stanie przyśpieszyć metabolizm nawet o 25%.

3. Zielona herbata

Świetnie nadaje się jako napój do obiadu. Warto pić podczas jedzenia lub przed posiłkiem bo wypełniamy żołądek płynem dzięki czemu zjemy po prostu mniej. Do tego zielona herbata przyśpiesza metabolizm i korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

4. Szpianak

Szpinak może być dodatkiem do obiadu lub jego głównym składnikiem. Szpinak jest źródłem błonnika, białka i przeciwutleniaczy. Dodatkowo bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły