3 triki, dzięki którym szybko przygotujesz samochód do jazdy podczas zimy

Motoryzacja Data publikacji: 06 grudnia 2016

2016-12-06_001925

Wstajesz rano do pracy. Śpieszysz się bo zostało niewiele czasu, a tu jak zwykle – szyby zamarznięte. Do tego może jeszcze zamek i drzwi nie chcą się otworzyć? Jak żyć… Mamy dla Ciebie jednak trzy sprytne porady, które ułatwią Ci życie każdego ranka. Dzięki nim bez problemu rozmrozisz swój samochód i przygotujesz go do jazdy.

Alkohol dobry na wszystko

2016-12-06_002203

To rozwiązanie jest banalne i pozwoli Ci szybko rozpuścić lód na szybach Twojego samochodu. Wystarczy wymieszać w butelce z atomizerem 1/3 wody z 2/3 alkoholu (dowolnego, ale mocnego). Najtańszy będzie chyba spirytus rektyfikowany – ETANOL. Ma aż 96% i za ok. 10 zł możemy kupić pół litra czyli całościowy koszt naszego specyfiku wyjdzie taniej niż najtańszy odmrażacz do szyb.

Potem wystarczy rano spryskać szybę naszym odmrażaczem z alkoholu i odczekać chwilę, a potem włączyć wycieraczki. Naprawdę dobrze działa.

Ocet na zimę

2016-12-06_002527

Jeśli nie chcesz stosować alkoholu możesz to samo zrobić wykorzystując ocet spirytusowy. Mieszamy ocet z wodą w proporcjach 3:1 i przelewamy do butelki za atomizerem. Takim specyfikiem warto spryskać szybę przed nocą aby rano nie mieć problemu. Możecie stosować też bezpośrednio na lód.

Metoda kombo – co robić rano przy samochodzie nie mając żadnych środków

Aby szybko rozmrozić auto nie mają żadnych środków do rozmrażania warto zrobić kilka rzeczy. Włącz silnik i ustaw grzanie na pełną moc. Wyłącz klimatyzację A/C. Włącz wewnętrzny obieg powietrza i odczekaj chwilę aż auto się rozgrzeje. Dodatkowo jeśli wypolerujesz od środka szyby pianką do golenia to nie będą parować. To naprawdę działa!

 

Źródło artykułu: http://tiphero.com/quickly-defrost-car/

Podobne artykuły