3 sposoby na szybkie schłodzenie piwa

Porady Data publikacji: 22 czerwca 2016 / Aktualizacja: 2023-03-16

Ten trik na pewno przyda się podczas kolejnego meczu na Euro 2016. Jeśli chcesz szybko schłodzić świeżą dostawę piwa to wystarczy zastosować jeden z tych trzech trików. Działają naprawdę dobrze, sami je wypróbowaliśmy i zwłaszcza trik numer jeden jest praktyczny, szybki i skuteczny :) Zobaczcie sami!

Sposób 1

Owiń butelkę ręcznikiem papierowym, a następnie zmocz go pod strumieniem wody z kranu. Teraz piwo włóż na 10 minut do zamrażarki i gotowe. Będzie idealnie zimne :) Zapas możesz przełożyć do lodówki bo trzymany tak dłużej zamarznie!

Sposób 2

Drugi sposób jest lepszy, ale już bardziej skomplikowany do wykonania i lepiej sprawdza się na dworze niż w mieszkaniu. Do miski wrzucamy kostki lodu, a następnie zalewamy je zimną wodą i dodajemy dużą łyżkę soli. Wymieszaj całość i włóż butelki, które dzięki soli sprawią, że piwo szybciej obniży swoją temperaturę.

Sposób 3

Jeśli nie masz kostek lodu ani lodówki pod ręką to piwo możesz schłodzić owijając je papierem np. gazetą i mocząc ją. Następnie wystaw je na wiatr, dzięki temu szybciej obniży swoją temperaturę. Trik dobrze sprawdza się w terenie.

Podobne artykuły