3 genialne właściwości surowego ziemniaka dla naszej skóry

Uroda Data publikacji: 09 grudnia 2016

2016-12-09_214247

Jeśli chcesz dbać o swoją urodę to wcale nie musisz wydawać fortuny ani tracić mnóstwa czasu. Czasami wystarczy sięgnąć po rzeczy, które mamy w okół. Przykładem są ziemniaki. Mają wiele praktycznych właściwości, dzięki którym zadbasz o swoją urodę.

1. Cienie pod oczami

Jeśli chcesz pozbyć się cieni pod oczami to plasterki ziemniaka są czymś czego musicie spróbować. Poprawia krążenie skóry, dzięki czemu sińce znikają. Do tego zawiera mnóstwo witaminy C.

Wystarczy ukroić dwa plasterki ziemniaka i nałożyć je na oczy na 15 minut. Potem przemyj je chłodną wodą. Rób tak za każdym razem gdy będziesz miała problem z cieniami pod oczami. Możesz też stosować tę kurację przez kilka dni aby zadbać o swoją skórę.

2. Niedoskonałości twarzy

Masz problemy z niedoskonałościami twarzy? Przebarwienia psują Twoje dobre samopoczucie? Wypróbuj kurację z ziemniaka :)

eliminar-las-manchas-es-posible-500x334

Składniki

  • mały ziemniak
  • ogórek
  • łyżka octu jabłkowego

Przygotowanie

Najpierw zblenduj ziemniaka na papkę. Następnie dodaj do niego ogórka i jeszcze raz zblenduj. Przełóż wszystko do miseczki i dodaj octu, a następnie dobrze wymieszaj. Teraz wystarczy nałożyć papkę na płatek kosmetyczny i przyłożyć do skóry na 15 minut. Po tym czasie przemyj ciepłą wodą. Rób tak dwa razy dziennie.

3. Rozjaśnij skórę

Zmęczona skóra potrzebuje rozjaśnienia. Aby to zrobić możesz wykorzystać maseczkę z ziemniaka. Idealnie rozświetli Twoją skórę i sprawi, że będziesz wyglądać świeżo i dużo młodziej.

model-616189_960_720

Składniki

  • mały ziemniak
  • łyżka soku z cytryny

Przygotowanie

Ziemniaka wystarczy zblendować, oczywiście najpierw obieramy. Dodajemy sok z cytryny i mieszamy, a następnie nakładamy maseczkę na twarz na 15 minut. Po tym czasie wystarczy ją zmyć letnią wodą :) Możesz ją powtarzać codziennie!

Podobne artykuły