3 ĆWICZENIA, które poprawią kształt Twoich nóg

Uroda Data publikacji: 29 grudnia 2017

Z powodu braku ruchu nasze nogi jak i biodra podatne są na problemy i nie tylko natury estetycznej. Dlatego warto trochę nad sobą popracować i wzmocnić mięśnie np. ud. Dzięki temu nasze nogi będą wyglądać lepiej. Chcesz je wypróbować?

Ćwiczenie 1

Będziemy do tego ćwiczenia potrzebować hantli, ale równie dobrze możemy na razie zacząć korzystać z butelek z wodą. Ćwiczenie jest bardzo proste. Stajemy prosto trzymając ręce z obciążeniem wzdłuż ciała. Następnie robimy wykrok w przód. Naprzemiennie prawą i lewą nogą. Postaraj się wytrzymać w wykroku 2-3 sekundy. Ćwiczenie powtórz po 10 razy na każdą nogę.

Ćwiczenie 2

To ćwiczenie jest bardzo podobne jednak tym razem na jednej z nóg przyklękniemy na ziemi. Również inna jest pozycja wyjściowa bo zaczynamy od przyklęknięcia z prawej nogi, wstajemy i przyklękamy na lewą nogę. Następnie robimy to samo ponownie przemieszczając się do przodu. W ten sposób robimy 10 kroków wytrzymując 3 sekundy w przyklęknięciu.

Ćwiczenie 3

Trzecie ćwiczenie to proste przysiady, które również wykonamy z hantlami. Jak wykonać przysiady na pewno wiesz. Jeśli nie jesteś pewna poprawności swojej techniki zobacz tutaj.

Ćwiczenie gratisowe

Możecie też wykonać jeszcze jedno bardzo ciekawe ćwiczenie z hantlami, które również świetnie ujędrnia uda. Polega ono na wychyleniu się w przód, a jednocześnie wypchnięciu nogi do tyłu. Robimy to w pozycji stojącej. Raz na prawą raz na lewą nogę wytrzymując po 3 sekundy w pozycji. Powtarzamy 15 razy na każdą stopę.

Źródło artykułu: https://takprosto.cc/luchshie-uprazhneniya-dlya-beder/

Podobne artykuły