24 października 2016

20 sposobów na porządki bez użycia chemii

Aby idealnie posprzątać wcale nie trzeba używać używać do tego chemii. Codziennie ją wykorzystujemy, ale zapominamy jak zgubne działanie ma dla naszego zdrowia czy choćby cery i skóry dłoni. Dodatkowo gdy w domu mamy małe dzieci mogą one być wystawione na jej działanie w dużo większym stopniu niż my. Chodzą po podłodze, biorą różne przedmioty do buzi. Dlatego jestem zdania, że tam gdzie nie jest to konieczne powinniśmy stosować naturalne środki ułatwiające sprzątanie.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

1. Czyszczenie srebra

fot. incrivel.club

fot. incrivel.club

Wyłóż miskę folią aluminiową. Wsyp do niej szklankę sody oczyszczonej i pół szklanki soli oraz zalej gorącą wodą. Wrzuć do niej biżuterię na 30 minut, a po tym czasie wyjmij i wytrzyj. Będzie jak nowa.

2. Materac

fot. artoffurnishing.com

fot. artoffurnishing.com

Wymieszaj wódkę z wodą w proporcjach 1:3 i spryskaj materac. Poczekaj aż wyschnie i możesz go ponownie zaścielić. Dzięki temu zabijesz wszelkie bakterie oraz roztocza.

3. Mikrofalówka

fot. mollymaid.com

fot. mollymaid.com

Przekrój cytrynę na pół i włóż do miseczki wypełnionej octem. Włóż do kuchenki mikrofalowej i włącz ją na 3 minuty. Potem wystarczy przetrzeć ścianki papierowym ręcznikiem i kuchenka będzie jak nowa. Nawet najstarszy tłuszcz zejdzie bez problemu.

4. Tłuste plamy

fot. jhannetsblog.com

fot. jhannetsblog.com

Natrzyj plamę kredą, a po godzinie wytrzyj wilgotną szmatką. Kreda wchłonie tłuszcz, dzięki czemu łatwo pozbędziesz się tłustej plamy.

5. Suszenie butów

fot. accordingtoelle.com

fot. accordingtoelle.com

Wystarczy włożyć do butów kulki z gazety aby wyschły dużo szybciej. Dzięki temu jeszcze tego samego dnia będziesz mogła je ponownie założyć.

Ten artkuł ma więcej niż jedną stronę Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4