2 błędy, które mogą zniszczyć Twoją manualną skrzynię biegów!

Motoryzacja Data publikacji: 09 lutego 2018

Oto dwa błędy, które mogą zniszczyć Twoją manualną skrzynię biegów. Jeśli to robisz zmień swoje nawyki. Niestety wiele kierowców nawet nieświadomie je popełnia. Potem gdy kupimy takie auto możemy przysporzyć sobie problemów.

1. Jazda na półsprzęgle

Wiele osób stosuje tę technikę by auto nie zgasło lub nie szarpało jadąc w korku czy nie chcąc zatrzymać auta na wzniesieniu. Wszystko to powoduje zbyt mocne zużycie tego elementu.

Gdy poruszamy się w korku minimalizujemy jak to możliwe pozycję pośrednią sprzęgła. Wrzucamy bieg, nie jedziemy na półsprzęgle, a gdy stoimy wrzucamy luz. Niestety nikt nie mówi, że jazda w koku należy do przyjemności. Jeśli chcemy jednocześnie zachować żywotność sprzęgła musimy o tym pamiętać.

2. Trzymanie ręki na skrzyni biegów

Często niektórzy z nas trzymają rękę na skrzyni biegów używając jej jak podpory. Niestety zawsze wywiera to nacisk, którzy jest przenoszony na widełki zmiany biegów, a te w wyniku tarcia ulegają szybszemu zniszczeniu. Tak naprawdę przez kilka lat użytkowania skrzyni w ten sposób może to wymusić na nas kosztowną jej naprawę.

Podobne artykuły