12 wczesnych objawów, które mogą potwierdzić, że jesteś w ciąży, a które możesz przegapić

Kategoria: Parenting
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-12-21

O tym, że jesteś w ciąży mogą świadczyć małe subtelne rzeczy, które możemy przypisać do innych problemów ze zdrowie. Jeśli zauważysz je u siebie możesz już bardzo wcześnie zdiagnozować, że jesteś w ciąży.

1. Zmiana poziomu hormonów

Gdy kobieta jest w ciąży poziom estrogenu i progesteronu wzrasta w naszym organizmie. Powoduje to powstrzymanie krwawienia miesiączkowego. Jest to niewątpliwie jednak z najbardziej oczywistych oznak ciąży.

Zaobserwuj nas na Facebooku

2. Poranne wymioty

Poranne mdłości to nie tylko oznaki zatrucia pokarmowego. Powodem może być również ciąża, a jest to skutkiem zmian hormonalnych, o których wcześniej mówiliśmy.

3. Obrzmiała wagina i bardzo wrażliwa

Produkcja większej ilości śluzu szyjkowego może być jednym z objawów ciąży. Wagina wtedy staje się bardziej obrzmiała z powodu produkcji progesteronu oraz dużo bardziej wrażliwa.

4. Wrażliwe piersi

Tak jak podczas menstruacji również gdy zajdziesz w ciążę piersi stają się bardziej wrażliwe z powodu hormonów. Więc dużo bardziej reagują na dotyk.

5. Bóle miesiączkowe mimo, że to nie ten termin

Gdy zajdziesz w ciążę możesz czuć bóle miesiączkowe, a nawet może pojawić się lekkie krwawienie poza terminem miesiączkowania.

6. Częste chodzenie do łazienki

Nie ważne czy w nocy, czy w ciągu dnia. Gdy zajdziesz w ciążę organizm zaczyna produkować więcej krwi co bardziej obciąża nerki, które muszą ją filtrować. Dlatego też dużo częściej sikamy. Nagłe częstsze chodzenie do toalety i konieczność wstawania w nocy może być sygnałem, że jesteś w ciąży.

7. Ciągła chęć snu

Możesz zasnąć wszędzie i to w dowolnym czasie. Twój organizm ma dużo więcej pracy w związku z przygotowaniem miejsca dla nowego życia w Twoim organizmie. To dla niego spore obciążanie dlatego możesz czuć się bardziej senna i zasypiać z łatwością w różnych miejscach.

8. Nagłe zaparcia

Jeśli nie zmieniłaś zbytnio swojej diety, a nagle pojawia się problem z zaparciami to może być sygnał, że jesteś w ciąży. Wtedy może pomóc Ci zwiększenie ilości błonnika w swojej diecie.

9. Częsty głód

Nagle zaczyna Ci się chcieć jeść w nocy? Dodatkowo masz apetyt na dziwne smaki np. kwaśny, słodki albo ten i ten jednocześnie? No to już wiesz co może to oznaczać :)

10. Zawroty głowy

Nawet gdy stoisz stabilnie na płaskiej powierzchni mogą pojawić się zawroty głowy. To przez niskie ciśnienie krwi. Progesteron rozszerza naczynia krwionośne więc jej przepływ jest wolniejszy.

11. Ciemniejsza linia na brzuchu

U niektórych kobiet pojawia się ciemniejsza linia na brzuchu co jest wynikiem hormonów, które produkujemy w ciąży.

fot. jjennieee / Instagram

12. Wahania nastroju

Hormony produkowane po zajściu w ciąże powodują, że nagle zaczynasz miewać wahania nastroju. Chwilę wcześniej możesz być roześmiana by chwilę później popaść w posępny nastrój. Nawet reklama pieluszek potrafi cię rozczulić :) To również oznaka ciąży.

 

Źródło artykułu: http://www.lifebuzz.com/confirm-pregnancy/

Podobne artykuły