12 pomysłów do Twojego domu, które musisz zrealizować

Porady Data publikacji: 21 sierpnia 2014 / Aktualizacja: 2023-09-28
 1. Użyj folii aluminiowej, aby w łatwy sposób oczyścić spaleniznę na dnie garnka lub patelni. Wystarczy zetrzeć folią zanieczyszczenia, a następnie umyć patelnię wodą z mydłem.
 2. Użyj kawałka chleba, aby w łatwy sposób usunąć brud z malowanych ścian. Wystarczy wyciąć kawałek chleba, zgnieść go w kulę i przetrzeć nim ścianę.
 3. Wykorzystaj kawałek cytryny, aby w łatwy sposób oczyścić deski do krojenia i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy przetrzeć deski sokiem z cytryny i umyć je wodą z mydłem.
 4. Wykorzystaj łyżkę do lżejszego otwierania słoików. Włożenie łyżki między wieczkiem a słoikiem i delikatne przekręcenie łyżki może pomóc w łatwiejszym otwarciu słoika.
 5. Użyj wazelin lub oleju, aby w łatwy sposób usunąć pozostałości etykiet z butelek lub słoików. Wystarczy nałożyć wazelinę lub olej na etykietę i zostawić na kilka minut, a następnie delikatnie usunąć etykietę.
 6. Użyj sody oczyszczonej i octu, aby w łatwy sposób oczyścić pralkę i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy wymieszać 1/2 szklanki sody oczyszczonej z 1/2 szklanki octu i wlać do kosza pralki, a następnie przeprowadzić krótki cykl prania.
 7. Wykorzystaj mąkę ziemniaczaną, aby w łatwy sposób pozbyć się tłustych plam z ubrań. Wystarczy nałożyć mąkę ziemniaczaną na plamę i zostawić na kilka minut, a następnie przetrzeć ubranie.
 8. Użyj soli, aby w łatwy sposób pozbyć się tłustych plam z dywanów. Wystarczy posypać sól na plamę i zostawić na kilka minut, a następnie odkurzyć dywan.
 9. Wykorzystaj filiżankę octu, aby w łatwy sposób oczyścić i usunąć kamień z prysznica. Wystarczy wlać octu do filiżanki i umieścić ją pod prysznicem na kilka godzin, a następnie przepłukać prysznic wodą.
 10. Wykorzystaj płyn do mycia naczyń i ciepłą wodę, aby w łatwy sposób usunąć tłuste plamy z piekarnika. Wystarczy nałożyć płyn na plamę, zostawić na kilka minut, a następnie przetrzeć gąbką i umyć naczynia.
 11. Wykorzystaj olejek eteryczny, aby w łatwy sposób pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z domu. Wystarczy dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego do wody w dyfuzorze lub na ręczniku papierowym i umieścić w różnych miejscach w domu.
 12. Użyj proszku do pieczenia, aby w łatwy sposób oczyścić zaparzacz do herbaty. Wystarczy umieścić 1 łyżeczkę proszku do pieczenia w zaparzaczu, wlać gorącą wodę i zostawić na kilka minut, a następnie wylać wodę i przetrzeć zaparzacz.

Podobne artykuły