10 zastosowań cytryny, które zadbają o twój dom i twoje dłonie

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 06 lutego 2016 / Aktualizacja: 2022-03-28

Cytryna to naprawdę wszechstronny środek, który na pewno Wam się przyda nie raz podczas dbania o dom jak i swoją urodę. W tym artykule przedstawimy 10 bardzo przydatnych zastosowań cytryny :)

Miniatura-—-Odzyskano

Cytryna jako wybielacz

Jeśli masz białe rzeczy, które pożółkły np. od potu czy mają plamy to roztwór soku z cytryny i wody w proporcjach 1:1 będzie dla Ciebie wybawieniem. Nanieś roztwór na plamy i pozostaw zamoczone przez godzinę, a następnie normalnie je wypierz.

Cytryna do czyszczenia kuchenki mikrofalowej

Weź miseczkę, którą można włożyć do mikrofalówki i wlej do niej wodę oraz dwie łyżki soku z cytryny. Kuchenkę z roztworem w środku włącz na 10 minut, a po tym czasie wystarczy już tylko przetrzeć ją w środku ręcznikiem papierowym – będzie jak nowa :)

Cytryna i dłuższa świeżość owoców

Wszelkie ciemniejące owoce czy więdnącą sałatę wystarczy skropić sokiem z cytryny by znów wyglądały świeżo i ładnie. Dlatego warto mieć go pod ręką i spryskać sałatkę zanim podasz ją gościom :)

Cytryna na piękne błyszczące włosy

Wystarczy zrobić sobie płukankę z soku z cytryny i zimnej wody. Stosuj ją podczas kąpieli, a Twoje włosy będą błyszczały i olśniewały wszystkich :)

Cytryna na brzydki zapach w lodówce

Jeśli z Twojej lodówki wydobywa się niezbyt przyjemny zapach albo coś ma bardzo intensywną woń, wystarczy do lodówki włożyć dwie połówki cytryny :)

Czyszczenie rąk

Idealnie nadaje się do czyszczenia rąk gdy pokroisz czosnek lub cebulę. Natrzyj je cytryną a znikną też brzydkie zapachy.

Odświeżacz do szuflady

Wystarczy zostawić w niej skórkę z cytryny aby był w niej bardzo miły zapach.

Cytryna na czyszczenie mosiądzu

Pasta z soku  z cytryny i soli morskiej idealnie nadaje się do czyszczenia mosiężnych rzeczy.

Cytryna na zapachy ze śmietnika

Skórki z cytryny zniwelują również niemiłe zapachy ze śmietnika, wystarczy wrzucić je do worka lub trzymać w szafce pod zlewem gdzie znajduje się śmietnik.

Cytryna na zdrowe paznokcie

Maczaj je w mieszance z soku cytryny i wody by zregenerować płytkę paznokcia i odświeżyć je.

Podobne artykuły